لغو سفر کلینتون به کالیفرنیا

عفونت ریه برنامه انتخاباتی «هیلاری کلینتون» را به هم زد

سفر انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کالیفرنیا به دلیل ابتلا به عفونت ریه لغو شد.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۱
لینک های دانلود: mp4 (۶٫۵ MB) webm (۷۶۱٫۳ KB)

او پس از ناخوشی در مراسم سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر در نیویورک به خاطر عفونت ریه تحت معالجه قرار گرفت.  دکتر لیزا بارداک گفت عفونت خانم کلینتون روز جمعه تشخیص داده شد و با آنتی بیوتیک تحت درمان قرار گرفت و در مراسم روز یکشنبه دچار گرمازدگی و کم آبی بدن شد. اما به گفته این پزشک خانم کلینتون اکنون «کم‌آبی بدنش رفع شده و حالش رو به بهبود» است. 

خانم کلینتون قرار بود امروز، دوشنبه ۱۲ سپتامبر، در ادامه کارزار انتخاباتی و با برنامه‎ای که شامل سخنرانی در مورد اقتصاد و جمع‎آوری پول به منظور پرداخت هزینه‌های انتخاباتی بود، برای سفری دو روزه به کالیفرنیا برود.  اما روز یکشنبه خانم کلینتون در تصاویر ویدئویی درحالی دیده شد که دستیارانش به او کمک می کنند وارد اتومبیل شود. دکتر بارداک گفت: «خانم کلینتون را به خانه دخترش که در همان نزدیکی بود بردند. او دچار گرمازدگی شده بود.»

ساعاتی بعد از انتقال به خانه دخترش، خانم کلینتون از خانه بیرون آمد و خطاب به خبرنگاران منتظر گفت: «حالم عالی است. امروز در نیویورک چه روز قشنگی است.» او سپس از آنجا به منزل خود رفت. 

روز یکشنبه کلینتون در مرکز نیویورک در مراسم عزاداری به مناسبت قربانیان انفجار یازده سپتامبر 2001 حالش بد شد و سریعا محل مراسم را ترک کرد. از مشاهده فیلم بالای صفحه به نظر می رسد که وزیر امور خارجه سابق به اتومبیل خود رسید و با کمک مشاورین و محافظینش سوار ماشین شد. پزشک شخصی کلینتون لیزا باردک قبلا اطلاع داده بود که وزیر امور خارجه سابق روز جمعه نهم سپتامبر به ذات الریه مبتلا شده است.