از عروسی چهار میلیاردی تا هدیه های هکتاری!

افشاگری عضو اصولگرای شورای شهر از واگذاری ۵ هکتار از زمین‌های تهران به خیریه همسر قالیباف

حمت‌الله حافظی، عضو "شورای اسلامی شهر تهران" می‌گوید که شهرداری تهران نزدیک به ۵۰هزار متر مربع از زمین‌های منطقه‌ی ۲۲ این شهر را به قیمتی نازل به خیریه‌‌ای واگذار کرده همسر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، عضو هیات مدیره آن است.

  1. ۱ سال،۷ ماه قبل
  2. ۰
افشاگری عضو اصولگرای شورای شهر

آقای حافظی که از جمله "اصول‌گرایان" شورای شهر تهران محسوب‌ می‌شود، در صفحه‌ی توییتر خود نوشته: «واگذاری ۴۹۶۰۸ متر زمین در منطقه ۲۲ به خیریه‌ای که همسر قالیباف عضو هیات امناء آنجاست، به قیمت هر متر ۱۴۹ هزار تومان از مصادیق خدمت به شهدا!»

هرچند که در این توییت نامی از خیریه منتفع از این واگذاری نیامده اما به نظر می‌رسد اشاره‌ی حافظی به "موسسه خیریه متوسلین به امام رضا" باشد که "زهرا سادات مشیر"، همسر قالیباف، عضو هیات‌مدیره‌ی آن است.

خانم مشیر، پیش از این در سمت “مشاور” و “مدیرکل امور زنان شهرداری تهران” فعالیت می‌کرد و در همان زمان نیز قالیباف به خاطر این انتصاب فامیلی مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود.

رحمت‌الله حافظی در توییت دیگری نیز ادامه‌ی بازداشت یاشار سلطانی، مدیرمسوول وب‌سایت افشاگر "معماری‌نیوز" را به خاطر انتشار گزارش "سازمان بازرسی کل کشور" در خصوص واگذاری‌های شهرداری تهران، «دور از شان قوه قضاییه» دانسته و نوشته «ظلم به او ادامه دارد».