دختر نترس پرسپولیسی

کاش مردها از ورود زنان به استادیوم حمایت کنند

بسیاری از کاربران ایرانی اینستگرام، "زینب" دختر اهوازی هوادار پرسپولیس را می‌شناسند.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
دختر نترس پرسپولیسی

در روزهای اخیر با انتشار تصویر خود از داخل ورزشگاه محل برگزاری دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال خوزستان، شهرتی فراتر از شبکه‌های اجتماعی به دست آورده و توجه پرتیراژترین روزنامه‌ی ورزشی ایران را نیز به خود جلب کرده است.

"زینب پرسپولیسی" که ۲۰ سال دارد، روز پنج‌شنبه گذشته (۲۹ مهر) با صورت رنگ‌شده و لباس پسرانه وارد ورزشگاه "غدیر" اهواز شد و در کنار پدر خود، دیدار تیم محبوبش را از نزدیک تماشا کرد.

او یک روز بعد، عکسی از حضورش در ورزشگاه منتشر کرد و در زیر آن نوشت: «کاش مردامون مرد باشند و با انتشار این عکس و عکس بقیه‌ی دخترایی که رفتند استادیوم، از ورود بانوان به استادیوم‌ها حمایت کنند... به امید روزی که تمام دخترانی که عاشق فوتبال هستند بتونن برن استادیوم؛ البته به عنوان دختر نه مثل من که دیروز با لباس پسر رفتم.»

"زینب" حالا در مصاحبه‌ای با روزنامه "خبر ورزشی" می‌گوید که این سومین حضورش در ورزشگاه‌های اهواز با لباس پسرانه بود و دیگر از این نظر «حرفه‌ای» شده است.

او با بیان این‌که «به خاطر عشق به فوتبال و پرسپولیس این کار را می‌کند» درباره‌ی نحوه‌ی ورود و جو ورزشگاه نیز گفته: «از بین مأموران که کسی شک نکرد و به راحتی وارد ورزشگاه شدم اما در بین تماشاگران جایگاهی که نشسته بودم، ۹۰ درصد آن‌ها به واسطه حضور فعالم در صفحه‌های هواداری پرسپولیس، من را می‌شناختند. سمت من و پدرم می‌آمدند و می‌گفتند اصلاً نگران نباشید. شما هم مثل خانواده خود ما هستید.»

"زینب"، یک نمونه از تاثیر حضور خود بر تماشاگران دور و برش را نیز این‌گونه شرح داده است: «وقتی داور روی صحنه گل، پشت محوطه پرسپولیس خطا اعلام کرد، خیلی‌ها شروع به فحاشی کردند اما آن‌هایی که متوجه حضور من بودند، به بقیه تذکر دادند و جو به کل عوض شد و حتی از من عذرخواهی هم کردند... حضور ما دخترها می‌تواند بدون ‌شک عاملی باشد برای آرام‌تر شدن جو ورزشگاه‌ها.»