«نورا» درخت 80 ساله و معروف دانشگاه سیدنی سقوط کرد ! + تصاویر

به نقل از گاردین، دانشجویان «دانشگاه سیدنی» در شهر سیدنی استرالیا برای فروریختن یک درخت 88 ساله در محوطه این دانشگاه سوگواری کردند.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
درخت دانشگاه سیدنی

ممکن است یک درخت در جنگل قطع شود و کسی به آن کوچکترین توجهی هم نکند؛ اما در دانشگاه سیدنی افتادن این درختِ ارزشمند به موضوعی بحث برانگیز در مطبوعات تبدیل شده است.

درخت دانشگاه سیدنی

درخت نورا (جاکاراندا) با 18 متر عرض از سال 1928 تاکنون در گوشه اصلی حیاط دانشگاه سیدنی شکوفه داده است؛ اما صبح روز شنبه به طور ناگهانی به روی زمین سقوط کرد.

افسانه ای در خصوص این درخت در دانشگاه وجود دارد که اگر دانشجویان تا پیش از رویش نخستین شکوفه های درخت (معمولا در ماه اکتبر یا نوامبر) درس نخوانند، در امتحانات مردود می شوند.

درخت دانشگاه سیدنی

دکتر بارکر، مسئول تورهای دانشگاه گفت: این افسانه خیلی زود به دانشجویان نسل های بالاتر هم منتقل شد. معمولا دانشجویان آن را جدی نمی گرفتند؛ اما با رویش نخستین شکوفه های درخت موجی از ترس و وحشت میان دانشجویان ایجاد می شد.

درخت دانشگاه سیدنی

پس از سقوط درخت، این دانشگاه یک بیانیه منتشر کرد و افسوس و ناراحتی جامعه فرهنگیان را از سقوط این درختِ محبوب در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

درخت دانشگاه سیدنی

سخنگوی دانشگاه در گفتگو با وبسایت گاردین اعلام کرد: «تصویر این درخت در مراسم فارغ التحصیلی هزاران نفر از دانشجویان دانشگاه وجود دارد. تصاویری که مطمئنا با نگاه کردن به آن قلب انسان دردناک می شود. به نظر می رسد این درخت بر اثر سن زیاد سقوط کرده باشد.»


گفته می شود جاکاراندا یکی از مشهورترین درختان برای آموزش و پرورش استرالیا محسوب می شد و مردم در رسانه های اجتماعی از این درخت با عناوین جادویی، زیبا و مشهور یاد می کنند.