دستگیری باند زمین خواران سیصد و پنجاه میلیاردی در استان فارس !

فرمانده انتظامی فارس گفت: اعضای باند هشت‌نفره‌ای که به صورت غیرقانونی اقدام به تصرف 32 هکتار از اراضی شیراز به ارزش 350 میلیارد ریال کرده بودند، توسط مأموران پلیس آگاهی این استان شناسایی و دستگیر شدند.

  1. ۱ سال،۴ ماه قبل
  2. ۰
باند زمین خواری

به گزارش نوداد از شیراز به نقل از اداره اطلاع رسانی حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس، سردار احمدعلی گودرزی بیان کرد: در پی وصول یک پرونده زمین‌خواری از سوی مرجع قضائی به پلیس آگاهی این استان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد تعداد متهمان پرونده هشت نفر است که به صورت باندی اقدام به تصرف غیرقانونی 32 هکتار از اراضی یکی از مناطق شیراز کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: متهمان با تغییر کاربری‌های غیرقانونی و تفکیک‌های غیرمجاز و فروش اراضی به تعدادی از شهروندان به عنوان ملک مسکونی، مبالغ هنگفتی را از آنان اخذ و متواری شده بودند.

گودرزی بیان کرد: با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات بسیار گسترده هر هشت نفر از اعضای این باند شناسایی و در چند عملیات جداگانه دستگیر شدند.

وی بابیان اینکه متهمان در تحقیقات تکمیلی به جرم ارتکابی اقرار کردند، افزود: پس از تکمیل پرونده اعضای این باند به مرجع قضائی معرفی و از آن طریق روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس در پایان با بیان اینکه منابع طبیعی جز سرمایه‌های ملی تلقی می‌شود و افراد فرصت‌طلب، حق سوء‌استفاده از این موهبت الهی را ندارند، گفت: نیروی انتظامی با همکاری منابع طبیعی و دستگاه قضائی به صورت جدی با زمین‌خواران برخورد خواهد کرد تا عرصه برای سودجویان تنگ شود و شهروندان می‌توانند هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به زمین‌خواری را به پلیس اطلاع دهند تا برخوردهای لازم با سودجویان صورت گیرد.