دنیای بازیگران ایرانی

آشنایی با لادن مستوفی؛ بازیگر سریال پریا + عکس

نام اصلی وی زهرا است. علاقه شدید وی به بازیگری باعث شد تحصیلات دانشگاهی خود را نیمه تمام رها کند. شهرت بازیگری او از سریال دوران سرکشی ساخته کمال تبریزی شروع شد و او را به شهرت رساند؛ او علاقه زیادی به حیوانات نیز دارد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
لادن مستوفی

نام اصلی : زهرا مستوفی
زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
تولد : 26 آبان 1351 در تنکابن
محل زندگی : تهران
ملیت  : ایرانی
پیشه : بازیگری
سال‌های فعالیت : 1373 تاکنون
 

نام اصلی وی زهرا است. علاقه شدید وی به بازیگری باعث شد تحصیلات دانشگاهی خود را نیمه تمام رها کند. شهرت بازیگری او از سریال دوران سرکشی ساخته کمال تبریزی شروع شد و او را به شهرت رساند؛ او علاقه ی زیادی به حیوانات نیز دارد.

ورود به سینما و ازدواج

در سال اول ورود به سینما (1373) بسیار کم کار بود به طوری که تا سال 1379 تنها در سه فیلم بازی کرد؛ اما ازدواج با شهرام اسدی سبب شدد او در کارش مصمم تر شود و در فیلم های بیشتری ایفای نقش کند. این زوج هنری در کنار یکدیگر به‌ عنوان مکمل یکدیگر فعالیت می‌ کنند.

اولین کار لادن مستوفی، ایفای نقش در فیلم روز واقعه (1373) به کارگردانی همسرش بود؛ و این در حالی است که او در این فیلم تنها 22 سال سن داشت.

 

 

ازدواج لادن مستوفی با شهرام اسدی

شهرام اسدی همسر لادن مستوفی متولد 1332 در سلماس آذربایجان غربی است.

اسدی فارغ‌ التحصیل کاردانی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما در سال 1354 و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه کالیفرنیای آمریکا است. او با انجمن جغرافیای ملی و شبکه تلویزیونی ان‌ بی‌ سی همکاری داشته است. وی پس از چند سال اقامت در آمریکا در سال 1367 به ایران بازگشت. اسدی فعالیت سینمایی خود را در سال 1370 با کارگردانی و فیلمنامه‌ نویسی فیلم «اوینار» آغاز کرد.

اختلاف سنی 20 ساله

اختلاف سنی 19 ساله این زوج مدت ها سوژه محافل هنری آن زمان بود، گویی عده ی زیادی به ازدواج این زوج خوش بین نبودند اما اکنون بعد از سالها این اختلاف سنی موجب دوری این دو هنرمند از یکدیگر نشده است؛ اما متاسفانه بودند هنرمندانی با فاصله سنی منطقی که توان زندگی چند ماهه زیر یک سقف رو نداشتند.