کاخ سفید فهرست کتاب هایی که باراک اوباما می خواند را منتشر کرد

باراک اوباما در تعطیلات چه کتاب هایی می خواند؟

اوباما که با خانواده اش راهی تعطیلات تابستانی شده، مجموعه ایی از رمان هایی جایزه برده تا پرفروش ترین و خاطرات را برای این روزها با خودش برده است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
باراک اوباما و کتاب

پنج کتاب منتخب باراک اوباما؛

«زندگینامه جرج واشنگتن» نوشته ران چرنوف

جرج واشنگتن از مهمترین چهره‌های تاریخ ایالات متحده است. نقش او بویژه در کسب استقلال برای مستعمره های آمریکایی و متحد کردن آنها در زیر پرچم حکومت فدرال ایالات متحده قابل توجه است. واشنگتن به کمک دولتهای فرانسه و اسپانیا، از گروهی از مردم مسلح ، ارتش بزرگی ساخت که سرانجام موفق به شکست نیروهای بریتانیایی در جنگ انقلاب آمریکا شدند. 

«همین و بس» نوشته جیمز سالتر

او آخرین رمان خود "همین و بس" (All that is) را دو سال پیش، در ۸۷ سالگی منتشر کرد. این نخستین رمان او در سی سال گذشته بود و به فهرست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز راه یافت اما تنها یک هفته در این فهرست باقی ماند.

«همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم» نوشته آنتونی دوئر

همه نوری که ما نمی‌توانیم ببینیم، داستانی خانوادگی با افتخار شخصی را روایت کرده است که لایه‌های زبانی زیبایی را در خود جای داده است.

«انقراض ششم» نوشته الیزابت کولبرت

کتاب انقراض ششم: تاریخ غیرطبیعی که امسال برندۀ جایزۀ پولیتزر در حوزۀ غیرداستانی عمومی شده است. دقیقاً به همین موضوع می‌پردازد. نویسندۀ این کتاب، الیزابت کُلبرت، روزنامه‌نگار حوزۀ علم است که پیش‌تر نیز در کتاب‌های دیگرش به محیط‌زیست و طبیعت پرداخته بود. 

«سرزمین پست» نوشته جومپا لاهیری

جومپا لاهیری با کتاب «سرزمین پست» و به جهت سبک غنایی واقع‌گرایانه‌اش،  موفق شد نام خود را به عنوان برنده یکی از گرانترین جوایز ادبیات آسیایی ثبت کند.