پردرآمدترین بازیگران زن از دیدگاه مجله فوربس

جنیفر لارنس، پردرآمدترین بازیگر زن دنیا

«جنیفر لارنس» ستاره سری فیلم‌ های «عطش مبارزه» با درآمد سالیانه 46 میلیون دلار در سال، پردرآمدترین بازیگر زن جهان در سال 2016 میلادی لقب گرفت.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
جنیفر لارنس

جنیفر لارنس برای دومین سال پیاپی عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان شد. این بازیگر 26 ساله در یک سال گذشته 46 میلیون دلار درآمد داشت و در فهرست پردرآمدترین بازیگران زن نشریه فوربس در صدر قرار گرفت. البته درآمد بازیگر «عطش مبارزه: زاغ مقلد» نسبت به سال قبل 11.5 درصد کمتر بود.

جنیفر لارنس

پس از لارنس که از قضا جوان‌ ترین بازیگر این فهرست هم محسوب می‌ شود، ملیسا مک‌ کارتی کمدین مشهور سینمای آمریکا ایستاده است که به لطف فروش بالای فیلم‌ هایی مانند «شکارچیان روح» پل فیگ نسبت به سال 2015 شاهد رشد 43.5 درصدی درآمد خود بود.

جنیفر لارنس

مک‌ کارتی در فهرست امسال بالاتر از اسکارلت جوهانسون ایستاده است. جوهانسون که امسال باز هم در نقش بیوۀ سیاه گروه «انتقام‌جویان» به پرده سینما بازگشت با درآمد 25 میلیون دلاری در رتبه سوم فهرست پردرآمدترین بازیگران زن سال ایستاده است. این بازیگر اخیراً از سوی وب‌ سایت باکس‌ آفیس موجو به عنوان پول‌ سازترین بازیگر زن تاریخ سینمای آمریکا شناخته شده بود.

جنیفر لارنس

جنیفر آنیستون و ستاره چینی سینما فن بینگ‌ بینگ به ترتیب چهارمین و پنجمین بازیگر پردرآمد سال 2016 هستند. آنیستون که معمولاً در فهرست پنج بازیگر زن پردرآمد جهان حضور دارد در یک سال گذشته شاهد رشد 27.3 درصدی در درآمد خود بوده است. او در یک سال قبل 21 میلیون دلار درآمد داشته است.

جنیفر لارنس

شارلیز ترون که سال گذشته با فیلم «مد مکس: جادۀ خشم» در گیشه جهانی درخشید یکی دیگر از نام‌ های آشنا در فهرست پردرآمدترین بازیگران زن سال است. از دیگر چهره‌های مشهور این فهرست می‌توان به ایمی آدامز اشاره کرد که با فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» به پرده سینما بازگشت.

جنیفر لارنس

در این فهرست اما نام چهره‌ های مطرحی چون ساندرا بولاک، پردرآمدترین بازیگر زن سال 2014 و آنجلینا جولی، پردرآمدترین بازیگر زن سال 2013 دیده نمی‌شود.

فوربس این فهرست را بر اساس اطلاعات شرکت نیلسن، باکس‌ آفیس موجو، پایگاه اینترنتی آی‌ ام‌ دی‌ بی و همچنین گفت‌ و گو با نمایندگان، مدیران و وکلای هنرمندانی با درآمد بالای 10 میلیون دلار تهیه کرده است. این بدان معنا است که بازیگرانی چون کریستن ویگ، رنی زلوگر و کیت بلانشت شانس حضور در این فهرست را از دست داده‌ اند. اما در عین حال در رتبۀ دهم فهرست فوربس نام یک بازیگر از سینمای هندوستان به چشم می‌ خورد.

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس

در حالی که فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد سال 2016 هنوز منتشر نشده است اما با مقایسه درآمد لارنس با رابرت داونی جونیور پردرآمدترین بازیگر مرد سال گذشته به راحتی به اختلاف بسیار زیاد درآمد بازیگران زن و مرد پی‌ می‌ بریم.

انتشار فهرست پردرآمدترین بازیگران زن و مرد از سوی فوربس به بحث نابرابری درآمد زنان و مردان بازیگر دامن می‌ زند. لارنس که دو سال پیاپی عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان را در اختیار دارد، یکی از چهره‌های معترض به این بی‌عدالتی است.

فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد جهان در سال 2016 نیز به زودی منتشر خواهد شد.


                                                    

                                                        « پردرآمدترین بازیگران زن جهان در سال 2016 »


             نام بازیگر                                   میزان درآمد در یک سال (میلیون دلار) 

  

جنیفر لارنس                                                               46

ملیسا مک‌کارتی                                                           33

اسکارلت جوهانسون                                                     25

جنیفر آنیستون                                                            21

فن بینگ‌بینگ                                                             17

شارلیز ترون                                                              16.5

ایمی آدامز                                                                13.5

جولیا رابرتس                                                               12

میلا کونیس                                                                 11

دیپیکا پادوکن                                                              10