«قیصر» و «گوزنها» در برنامه «هفت» مورد بحث قرار گرفتند

ناصر ملک‌مطیعی و بیک ایمان‌وردی بر روی آنتن تلوزیون

برنامه تلویزیونی «هفت» جمعه شب دوازدهم شهریور ماه با موضوع سینمای اجتماعی روی آنتن تلویزیون رفت، که در آن در خصوص فیلمهای «گوزنها» و «قیصر» صحبت هایی به میان آمد

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
رضا بیک ایمان وردی

موضوع اصلی برنامه تلویزیونی «هفت» در شب دوازدهم شهریور ماه سینمای اجتماعی بود؛ برنامه‌ای که به گفته بهروز افخمی مجریِ آن، قصد داشت فیلم‌های اجتماعی و آثاری که گاه نگاه سیاه‌نما را دنبال می‌کنند مورد بررسی قرار دهد.  در بخش‌هایی از این برنامه گزارشی از روند ساخت فیلم‌های اجتماعی در سینمای ایران پخش شد و این گزارش بهانه‌ای بود تا اسم ابراهیم گلستان و بهرام بیضایی به بهانه ساخت فیلم‌های «خشت و آینه» و همچنین «کلاغ» مطرح شود. 

بخش دیگر این گزارش به فیلم‌های مسعود کیمیایی اشاره داشت. دو فیلم مطرح «قیصر» و «گوزن‌ها» که اشاره به اسامی این فیلم‌ها همزمان با پخش تصاویری از هر دوی آن‌ها صورت گرفت.

در فصل‌بندی‌های صورت گرفته در مورد فیلم‌های اجتماعی به فیلم‌هایی که به عنوان فیلمفارسی شناخته می‌شوند نیز اشاره شد. در این بخش نیز تصاویر بیک ایمان‌وردی، ناصر ملک‌مطیعی و ایرج قادری در قاب تلویزیون جای گرفت.  بحث سینمای اجتماعی با حضور دکتر محسن فاطمی روان‌شناس و مدرس دانشگاه هاروارد و هومن سیدی فیلمساز در استودیوی برنامه «هفت» دنبال شد.