زنی که روزی شش ساعت برای نقاشی کردن روی غذاهایش وقت می گذارد !

«هازل زکریا» 30 ساله که اهل «زیلاندیا» است، روزی شش ساعت برای نقاشی کردن روی غذاهایش وقت می گذارد. او تصویر حیوانات و ستاره های تلویزیونی را با استفاده از مواد خوراکی روی غذاهای مایع نقاشی می کند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۴٫۰ MB) webm (۱٫۶ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) و به نقل از «دِیلی مِیل» این خانم روزی شش ساعت از وقت خود را صرف نقاشی روی غذاها به وسیله مواد خوراکی می کند. 

نقاشی روی غذا هازل زکریا

او با استفاده از سیخ های چوبی و چاقوهای آشپزخانه، تصاویر حیوانات و ستاره های تلویزیونی را روی غذاهای مایع طراحی و نقاشی می کند.

نقاشی روی غذا هازل زکریا

او برای این کار از کرم نارگیل، زغال چوب، پودر کاکائو، کره تخمه آفتاب گردان و دانه های خوراکی گوناگون استفاده می کند و در آخر با استفاده از گل های کوچک کار تزیینش را به پایان می رساند.

نقاشی روی غذا هازل زکریا

او می گوید: 

«موادی که من استفاده می کنم همه خوراکی و طبیعی هستند. من از میوه ها و سبزیجات و سوپر فودها استفاده می کنم. ابتدا مواد را روی سطح غدا پخش می کنم تا زمینه کارم صاف و یکدست شود و بتوانم روی آن نقاشی کنم. سپس مواد را با یکدیگر مخلوط می کنم تا برای تقاشی رنگ های مختلفی در اختیار داشته باشم. برای کشیدن طرح ها نیز از سیخ های چوبی و چاقوهای آشپزخانه استفاده می کنم. این کار درست مثل نقاشی کشیدن روی کاغذ است.»

نقاشی روی غذا هازل زکریا

او ادامه می دهد: 

«من هیچ کلاسی نرفته ام. همه چیز اتفاقی بود. داستان از آن جا شروع شد که یک روز می خواستم سوپم را با کرم نارگیل تزیین کنم. تزیینیش آن طور که دلم می خواست از آب در نیامد و مجبور شدم سوپ را در باغچه بریزم. از آن روز تصمیم گرفتم که از مواد خوراکی رنگارنگ استفاده کنم و ذوق و سلیقه خودم را به کار بگیرم. من تحصیل کرده ام و شاغل هستم، اما اوقات فراغتم را با این کار سپری می کنم. این کار باعث شد مهارت هایم را به چالش بکشم و متوجه شوم که چقدر به نقاشی و طراحی علاقه دارم. هر روز 6 ساعت برای این کار وقت می گذارم و بعضی از نقاشیهایم حتی 8 ساعت هم طول می کشد.»