چگونه «برگ وو» "Berg Wu" قهرمان 2016 باریستای جهان، این عنوان را برنده شد ؟

ما تنها چند روز با مسابقات جهانی قهرمان باریستای سال 2017 فاصله داریم، اما برای این که در این رقابت به قهرمانی برسیم به چه چیزهایی باید دست یابیم؟ جواب ها پیش قهرمان سال 2016 باریستای جهان یعنی برگ وو و همسرش چی لو می باشند.

  1. ۱۰ ماه،۳ هفته قبل

به گزارش وب سایت ملوکافی ، اوایل امسال، من در سفر قهرمانان متحد قهوه، که گردشی در بهترین مزارع برزیل بود به «برگ» و «چی» پیوستم. بین ملاقات با تولید کننده ها و نمونه برداری قهوه ها، آن ها داستان چگونگی تبدیل شدن یک مهندس برق به یکی از معروف ترین افراد در این صنعت را برایم تعریف کردند.  

ملوکافی

ذهن های بلندپرواز

«برگ» و «چی» در اصل کارآفرین می باشند. آن ها به من گفتند که هنگامی که «برگ» مطالعه می کرد، نمی توانست همیشه از عهده خرید قهوه بربیاید. به جایی این که در مورد این مسئله گله کند، وی تصمیم گرفت کنترل اوضاع را در دست گرفته و نحوه ی دم کردن قهوه را یاد بگیرد. هنگامی که فهمید در این کار توانایی زیادی دارد، آنگاه این زوج یک سه چرخه قهوه خریده و شروع به فروش قهوه ی او کردند. چرا که نه، چرا نباید از توانایی هایش بیش ترین بهره را ببرد؟

بعدها آن ها با یک فرصت برای باز کردن کافی شاپ روبرو شدند: قهوه ساده در تایپه، تایوان. این کار ساده ای نبود؛ شروع یک کسب و کار جدید هرگز ساده نیست. اما هنگامی که «برگ» کل وقتش را صرف کافه کرد، «چی» نیز از وی پشتیبانی کرده و بعنوان یک متخصص شروع به کار کرد.

این روحیه ی کارآفرینی و بلندپروازی بود که «برگ» را به رقابت سالانه وا داشت. و این اخلاقیات قطعا به این زن و شوهر کمک کرد تا جایزه را ببرند.

ملوکافی

عمل استراتژیک

بلندپروازی نمی تواند به تنهایی به موفقیت بیانجامد. شما همچنین به یک استراتژی نیاز دارید.

«برگ» و «چی» به من گفتند که اولین باری که «برگ» رقابت کرد، رتبه ی خوبی کسب کرد. با این که بقیه ممکن است به این رتبه راضی باشند، اما این زوج راضی نبودند. در عوض، آن ها به بررسی این که چه کمبودهایی را باید جبران کنند تا برند شوند، پرداختند.

راه حل به اطلاعات عالی «چی» در مورد زبان انگلیسی و قهوه گره خورده بود – همچنین وی کاملا خود را وقف هدفشان کرده بود. او تصمیم گرفت به یک داور بین المللی حسی تبدیل شود، چرا که می دانست این کار باعث خواهد شد وی بتواند اطلاعات بیش تری در مورد قوانین این رخداد، سیستم های امتیاز دهی و انتظارات داوران کسب کند. با این اطلاعات، «برگ» توانست یک طرح ایجاد کند که بطور خاصی جهت تحت تأثیر قرار دادن داوران و بدست آوردن امتیاز عالی طراحی شده بود.

ملوکافی

یک تیم حمایت کننده

«چی» به من گفت که «برگ» روال رقابتی خود را به تنهایی طراحی کرد – اما این بدین معنی نبود که از وی حمایت نشد. هنگامی که او بر روی رقابت تمرکز می کرد، همسرش تیم کافی شاپشان را آموزش داده و تجربه ی ارزشمندی در اختیار او قرار داد.

در حقیقت، «برگ» و «چی» شدیدا احساس می کردند که این یک تلاش تیمی بود که آن ها کل کارکنان را برای قهرمانی به دوبلین آوردند. نه تنها «برگ» از دانستن این که آن ها آنجا بودند تا حمایتش کنند، بهره برد، بلکه این امر به آن ها نشان داد که تا چه اندازه برای او مهم هستند.

علاوه بر این، «برگ» به حدی می خواست تیمش را هم دخالت دهد که تصمیم گرفت ارائه اش را در تایوانیز انجام دهد. او می خواست تمامی دوستان و خانواده اش بدانند که چه می خواهد بگوید. «چی» هنگام رقابت همسرش با وی در محل مسابقه حاضر شد و حرف هایش را برای داوران ترجمه کرد.

ملوکافی

آزمایش پیوسته

هنگامی که در سطح جهانی رقابت می کنید، تک به تک جزئیات کوچک مهم می باشند. برای اطمینان از این که «برگ» بهترین قهوه ممکن را برای داوران سرو کند، او و همسرش با تمامی متغیرها آزمایش انجام دادند.

«برگ» پی برد که صافی های داغ او اسپرسوی اورا داغ کرده و جلوی بوی بسیار مطبوع قهوه رقیب او- یک گیشای پانامایی از فینسا دبورا - را می گیرد. در عوض، او سعی کرد آن را با آب ولرم خنک تر بکند. نتیجه چه شد؟ قهوه ای با بوی دلپذیرتر که داوران را متحیر کرد.

و سه روز قبل از رقابت قهرمانی، «برگ» و «چی» به گردش در دوبلین نپرداختند. آن ها در محل خود مانده و برند های مختلف شیر را مقایسه کردند. برندهایی که در ایرلند موجود می باشند با برندهای موجود در تایوان متفاوت می باشند، و «برگ» نمی خواست هیچ چیزی روی کیفیت قهوه اش تأثیر بگذارد. در نتیجه آن ها تمامی شیرهای مختلفی که توانستند پیدا کنند را خریدند و آن ها را هم بصورت سرد و هم بصورت داغ همراه با قهوه امتحان کردند. اگرچه او تنها 0.3 cm شیر – حداقل مقدار مجاز تعیین شده توسط بخش مسابقات جهانی قهوه - در روال کاری اش استفاده می کرد اما آن ها باید بهترین برند را پیدا می کردند.

بردن قهرمانی باریستای جهان مستلزم موارد بسیاری است: مهارت های بی بدیل فنی، شور و شوق، قهوه ی عالی، آشنایی با تجهیزات. و همانطور که «برگ» و «چی» می گویند، این کار همچنین نیاز به بلندپروازی، استراتژی، حمایت و آزمایش دارد.

شکی نیست که قهرمان بعدی باریستای جهان مهارت هایی به این اندازه متحیر کننده و داستانی به همین اندازه تحت تأثیر قرار دهنده تعریف خواهد کرد.


آدرس : خیابان بهار شمالی - بالاتر از کوچه موسوی (بختیار) - پلاک ۳۴۲
تماس : ۸۸۸۴۶۲۶۱ (۰۲۱) - ۸۸۴۹۴۳۳۶ (۰۲۱)
ایمیل: [email protected]
ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه ۱۰ صبح تا ۸ شب
تلگرام : t.me/melocoffee
توییتر : melocoffee1
فیس بوک : melocoffee
اینستاگرام : melo_coffee
گوگل پلاس : (melocoffee قهوه ملو)
مطالعه تخصصی ترین مطالب در حوزه قهوه و کافه : melocoffee.com

شما می توانید با مراجعه به وبسایت ملوکافی هرآنچه که در باره قهوه نیاز دارید را تهیه نمایید. خرید انواع قهوه و قهوه ساز و لوازم و تجهیزات کافی شاپ از ملوکافی !رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: [email protected] تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...