تفاوت های زنان و مردان در سفر

چند حقیقت جالب در مورد زنان و مردان در سفر

این که یک فرد چطور تعطیلاتش را می‌گذراند و چه تفریحاتی را انتخاب می‌کند، بیشتر به علایق و شخصیت او مربوط می‌شود تا جنسیت. با این حال می‌توان با بررسی آمار و ارقام، تفاوت‌های اصلی میان زنان و مردان در انتخاب فعالیت در حین سفر را پیدا کرد.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
تفاوت های زنان و مردان در سفر

تفاوت در جمع کردن وسایل ؛

زنان معمولا بیشتر از مردان به این مسئله اهمیت می‌دهند، زودتر از موعد مقرر وسایل خود را آماده می‌کنند، برای لباس‌هایی که قرار است بپوشند و سایر وسایلشان برنامه‌ریزی می‌کنند و وسایل بیشتری به همراه می‌برند. در مقابل، مردان معمولا تا دقایق آخر برای جمع کردن وسایل صبر می‌کنند و وسایل کمتری با خود می‌برند.

در سفرهای کاری نیز اولویت زنان با جمع کردن وسایل سفر است در حالی که مردان بیش از هر چیز به رزرو هتل و محل اقامت اهمیت می‌دهند. طبق آمار منتشر شده توسط (Holiday Hypermar۱) نه درصد از زنان اقرار کرده‌اند که همه‌ی لباس‌هایی که همراه خود می‌برند مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. زنان به طور میانگین برای یک سفر یک هفته‌ای ۳۶ وسیله‌ی مختلف را همراه می‌برند در حالی که این تعداد برای مردان ۱۸ وسیله است.

تفاوت عمده زنان و مردان در سفر

تفاوت در انتخاب فعالیت‌های تفریحی؛

مردان آمریکایی بیشتر از زنان از تورهای «فعال» این شرکت استقبال کرده‌اند. این تورها شامل فعالیت‌های تفریحی مانند پیاده‌روی، کوه‌پیمایی، دوچرخه‌سواری و قایق‌رانی می‌شوند. همین طور تورهای «دریایی» نیز بیشتر مورد توجه مردان قرار گرفته‌اند تا زنان. این تورهای دریایی شامی فعالیت‌هایی چون قایق‌رانی، سفر با کشتی‌های تفریحی و سفر اکتشابی قطبی هستند. زنان نیز بیشتر تورهای «زندگی محلی» را انتخاب کرده‌اند که بیشتر بر فعالیت‌های فرهنگی تمرکز دارند.

البته آمار دیگری نیز وجود دارد که با این نتیجه‌گیری تناقض دارد. انجمن صنعت سفر آمریکا گزارش داده است که سه چهارم زنان ۲۰ تا ۷۰ سال، از تورهای فرهنگی، ماجراجویی و طبیعت‌گردی استقبال می‌کنند.

تفاوت عمده زنان و مردان در سفر

تفاوت در خرج کردن پول؛

همان طور که حدس می‌زنید، زنان در سفر بیشتر از مردان پول خرج می‌کنند. بر اساس نظرسنجی‌های شرکت تبادل ارز (ICE)، ۱۵ درصد از زنان بیش از ۲۶۳ دلار در روز هزینه می‌کنند در حالی که این آمار برای مردان ۵ درصد است.

مردان بیشتر از زنان ترجیح می‌دهند که پیش از سفر، پول بیشتری پس‌انداز کنند (۸۱ درصد از مردان در مقابل ۷۲ درصد از زنان) و زنان ده درصد بیشتر از مردان برای سفر، از دیگران پول قرض می‌گیرند. مردان، ترجیح می‌دهند که پول خود را بیشتر به شکل کارت اعتباری به همراه داشته باشند.

نظرسنجی مشابه‌ای نشان می‌دهد که زنان معمولا در سفر بیشتر برای خرید لباس و کالاهای مشابه پول خرج ‌می‌کنند در حالی که مردان بیشتر برای غذا و نوشیدنی هزینه می‌کنند. به علاوه، آمارها نشان می‌دهد که زنان برای گشت‌وگذار، فعالیت‌های تفریحی و تورها بیشتر هزینه می‌کنند.

تفاوت عمده زنان و مردان در سفر
همرسانی نوشتار: