مادری سنگدل که 2 فرزندش را 7 سال در خانه حبس کرد !

یک زن سوئیسی که در اسپانیا زندگی می‌کند، هفت سال رابطه فرزندان‌اش را با جهان خارج قطع کرد و آنها را در محیطی شبیه زندان نگاه داشت. با فریاد یکی از دختران و تقاضای کمک او این راز برملا شد.

  1. ۲ ماه قبل
  2. ۰
حبس کردن فرزندان توسط مادر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

موضوع اذیت و آزار کودکان اکنون موضوع روز اسپانیا و سوئیس شده است. پلیس شهر بندری الیکانته در جنوب اسپانیا دو نوجوان را آزاد کرد که هفت سال تمام توسط مادرشان در انزوا زندگی کرده بودند و هیچ ارتباطی با جهان خارج نداشتند.

خبرگزاری اسپانیایی (EFE) روز شنبه (۸ آبان / ۲۹ اکتبر) اعلام کرد که مادر ۴۹ ساله این دونوجوان که سوئیسی است، به همراه دوست پسر ۳۰ ساله‌اش که او هم سوئیسی است، دستگیر شده‌اند. اتهام این دو که از سال ۲۰۰۹ میلادی در جنوب اسپانیا زندگی می‌کنند، اذیت و آزار خانگی اعلام شده است.

نوجوان پسر ۱۵ ساله و خواهرش که ۱۷ ساله است، اجازه تحصیل و رفتن به مدرسه را نداشتند. هیچ‌گونه ارتباط اجتماعی و حق استفاده از تلفن و اینترنت را نیز برای آنها مقدور نبود. آنها حتی اجازه رفتن به دکتر و بیمارستان را نیز نداشتند.

این دو تنها می‌توانستند گاهی با سگ‌شان قدمی بزنند و در زمانی کوتاه به فروشگاهی رفته و خرید کنند. این مادر کودکان‌اش را به مرگ تهدید کرده بود و آنها را به شدت کتک می‌زده است. گفته می‌شود بزرگ‌ترین برادر این دونوجوان که در سوئیس زندگی می‌کند، به مدرسه رفته است.

دختر این خانواده سرانجام موفق می‌شود به رغم ممنوعیت‌های خانگی یک ایمیل به موسسه «آنار»، که در امور اجتماعی در جهت بهبود شرایط کودکان و نوجوانان فعال است، بفرستد. یکی از کارکنان این موسسه این خبر را به پلیس اطلاع می‌دهد و ماموران پلیس برای تحقیق به این خانه می‌روند و آنجا متوجه موضوع می‌شوند.

روزنامه سوئیسی «بلیک» در این باره گزارش داده که این زن در مقابل ماموران پلیس گفته که اخبار داده شده در باره کودکان او دروغ هستند. دختر خانواده اما موفق می‌شود به هنگام حضور ماموران پلیس در خانه توجه آنها را به خود جلب کند.

گفت‌وگو با این دختر خانواده به فاش شدن موضوع منجر می‌شود و ماموران ابتدا هر دو نوجوان را که سن‌شان هنوز زیر سن قانونی است، به مرکزی اجتماعی در الیکانته که مخصوصِ نوجوانان است تحویل می‌دهند.
همرسانی نوشتار: