آیا با یک روحانی ازدواج می کنید ؟

می‌شود صفحه‌ها در تمجید و تعریف از ازدواج‌های سنتی روزگار قدیم نوشت و آه کشید که آن موقع دختر و پسر تا قبل از جاری شدن صیغه عقد، حتی چهره همدیگر را به یاد نداشتند و تنها یکبار عروس خانم توانسته بود روی آقا داماد را ببیند و آقا داماد هم توانسته بود یک بار به زحمت با عروس خانم چند کلمه‌ای تکلم کند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۵٫۶ MB) webm (۱٫۹ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) می‌شود از لطف زندگی قدیم گفت، از کم‌بودن طلاق و جدایی، از دخترهایی که با رخت سفید به خانه شوهر می‌رفتند و با لباس سفید هم ... 

می‌شود طور دیگری هم نوشت، قلم را برداشت و شروع کرد به انتقاد از سنت گذشته و متجدد شد. از دوستی دختر و پسر پیش از ازدواج هزار فایده تراشید و هر چه معضل و مشکل و اختلاف است را پای سنت‌ها و آداب و رسوم جامعه نوشت. 

اما همه این‌ها یک گره از دغدغه دختر خانمی که همین الان با یک خواستگار شاخ و شمشاد با یک دسته گل و یک جعبه شیرینی روبان‌زده مواجه شده است کم نمی‌کند. 

خواستگاری با عبای سفید اتوکشیده و قبای کرم رنگی که از زیر عبا خودش را نمایان می‌کند و عمامه‌ای که با نهایت ظرافت پیچیده شده است، و دختر خانمی که حالا دارد زیرچشمی «حاج‌آقا»ی جوان را برانداز می‌کند. ..
همرسانی نوشتار: