آشنایی با چند گل زیبای تابستانی

باغچه ای کوچک همراه با گل های تابستانی

شاید شما دلتان بخواهد که یک باغچه کوچک و زیبا از گل داشته باشید اما گل ها را نمی شناسید.پیشنهاد می کنیم که اگر قصد دارید تابستانی زیبا با گل های تابستانی داشته باشید حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
گل های تابستانی

گل حنا:

حالا که صحبت از گیاهان سایه‌ای شد، گل حنا یکی از بهترین‌هاست. اگر فضایی که می‌خواهید در آن گل‌کاری کنید، نور خیلی کمی دریافت می‌کند، گل حنا یکی از بهترین گزینه‌ها برای رشد در این محیط است. این غنچه‌های بسیار زیبا با گلبرگ‌های نرم و مخملی، تقریبا در هر رنگی وجود دارد؛ اما من به شخصه رنگ سرخ آن را دوست دارم. آن‌ها حتی در تاریک‌ترین محیط‌ها تا اوایل فصل سرما، شکوفه می‌دهند و فضای باغچه شما را درخشان می‌کنند.

گل اسپردینگ کورو:

اگر این گل را دوست دارید ولی فضای کم‌نور ندارید، می‌توانید از نوع دیگر آن در نور خورشید استفاده کنید. این گل‌ها به همان اندازه زیبا هستند و درعین‌حال اصلا برایشان مهم نیست که در نور و گرما قرار بگیرند. گل اسپردینگ کورونا، به مقدار زیادی شکوفه می‌دهد، حتی در تماس مستقیم با نور خورشید، همانطور که در عکس می‌بینید.

 حتما لازم نیست که در مناطق استوایی باشید و به همان اندازه نور و گرما داشته باشید، اگر به مقدار کافی نور خورشید داشته باشید، می‌توانید با داشتن گل شیپوری ظاهری فریبنده و زیبا به حیاطتان ببخشید.

بگونیای قرمز:

گل دیگری که مطمئنا شما دوست خواهید داشت تعداد زیادی از آن را در باغچه‌تان داشته باشید، گل بگونیای قرمز است. این گل در فصل تابستان و تا اوایل فصل پاییز شکوفه‌های زیادی می‌دهد. من رنگ این گل را خیلی دوست دارم؛ اما مزایای دیگری هم دارد. این گل‌ها بسیار خوشبو هستند. این گل‌های کمیاب بگونیا را در این فصل، با قیمت خیلی مناسبی می‌توانید تهیه کنید. بگونیا جزو گیاهان سایه‌ای هستند و حتی در نور کم خورشید هم می‌توانند رشد کنند. اگر شما پاسیوی کم‌نوری دارید، این گل گزینه خوبی برای شماست.

گل اطلسی:

به دلیل اینکه بسیار کلاسیک است و گلبرگ‌های متنوع و رنگارنگ آن فضای زیبایی را ایجاد می‌کند و من به شخصه رنگ آبی و بنفش برگ‌های آن را بسیار دوست دارم. این گل برای تابستان و اوایل پاییز مناسب است و گرما و رطوبت فصل گرما، آن را خراب نمی‌کند. همچنین از این گل می‌توانید در گلدان‌های آویزان و گلدان‌های جعبه‌ای پنجره‌ای نیز استفاده کنید. گل اطلسی در نور خورشید بهتر شکوفا می‌شود و نیاز به آبیاری منظم دارد. اگر کمی کود هم به آن بدهید بهتر رشد می‌کند.

یک نکته مهم:

با توجه به منطقه آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنید، شاید لازم باشد که هر چه زودتر کاشت را شروع کنید؛ و یا اینکه شاید لازم باشد که تا پایان فصل سرما صبر کنید. حواستان باشد که زمانی کاشت را شروع کنید که شرایط آب و هوایی در منطقه شما برای رشد گل‌ها مناسب باشد.

 

 
همرسانی نوشتار: