چگونه فضای خانه را خوشبوتر کنیم

خوشبوترین درختان و گل های ساختمانی

برخی از گیاهان و درختانی که در محیط داخل خانه هستند به کاهش آلودگی و خوشبو کردن خانه کمک می کنند

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۱
خوشبوترین درختان و گل های ساختمانی

خوشبوترین درختان و گل های ساختمانی

گیاهان خانگی محیط داخلی را به چند روش بهبود می بخشند. گیاهان سالم خوب به نظر می رسند، به ایجاد یک فضای آرامش بخش کمک می کنند و آلودگی هوا را کم می کنند. برخی از گیاهان و درختانی که در محیط داخل خانه هستند نیز خوش بو هستند؛ بوی برگ یا گل شان به ایجاد یک عطر دوست داشتنی در خانه شما کمک می کنند. یک درخت یا خانه گیاهی معطر مناسب با شرایط نور و رطوبت خانه تان را انتخاب کنید و از عطر و بوی طبیعی آن سال ها لذت ببرید.

یاس سفید

یاس صورتی

پرورش دادن یاس صورتی حتی برای باغبان های مبتدی در داخل یا خارج خانه آسان است. یاس صورتی به نور روشن، غیر مستقیم برای شکوفه دادن نیاز دارد و رشد شدید آن ممکن است نیاز به بستن ساقه های این گل به سیم یا داربست داشته باشد. این نیز یک گیاه آویزان جذاب است. یاس صورتی دارای گل های پنج گلبرگی صورتی و سفید است که عطر و بوی قوی و جذابی را تولید می کند.

شمعدانی معطر

شمعدانی معطر

شمعدانی های معطر در یک طبقه بندی گسترده ای از سبک ها، رنگ ها و بوها قرار می گیرند. عطر شمعدانی معطر از برگ های آن است که تا زمانی که خرد نشوند بوی زیادی نمی دهند. اکثر گل های شمعدانی خوشه های گل با رنگ روشن و بدون بو تولید می کنند. بوی برگ برخی از این گل ها همانند بوی نعناع، گل رز، دارچین، سیب، لیمو یا نارگیل است. نگهداری گل های شمعدانی خیلی سخت نیست و برگ هایشان را نیز می توان به عنوان طعم دهنده در پخت و پز استفاده کرد.

گاردنیا

گاردنیا

گاردنیا ها دارای پیش نیازهای نور، لقاح، دما و رطوبت هستند، اما بسیاری از باغبان های گلخانه ای احساس می کنند که درختچه سبز براق ارزش زحمت کشیدن دارد. تحت شرایط مناسب، گاردنیا شکوفه های سفید مومی با یک عطر شیرین قوی تولید می کند که می تواند کل اتاق را معطر کند.

لیمو مایر

لیمو مایر

لیمو مایر یک درخت ترکیبی کوتاه قد است که به خوبی رشد می کند و حتی در داخل ساختمان میوه می دهد. این درختان به خاک اسیدی، رطوبت سازگار و روزانه پنج تا شش ساعت نور نیاز دارند، اما عطر و بوی شیرین و سبک گل لیمو خستگی باغبان را برطرف می کند. لیموها دارای یک عطر شیرین هستند، و لیمو مایر در صورت تثبیت شدن، درخت پرباری است و میوه های زیادی می دهد.

سنبل

سنبل

شکوفه دار کردن گل سنبل در داخل خانه حتی در فصل زمستان بسیار ساده است. لامپی را در خاک کم عمق گلدان یا حتی یک تخت سنگ قرار دهید، این گیاه را مرطوب نگه دارید و چهار تا شش هفته در معرض نور قرار دهید تا شکوفه بدهد. گل های سنبل بزرگ و بسیار معطر هستند و به رنگ های بنفش، آبی، صورتی و سفید هستند. پس از پژمرده شدن شکوفه ها ، لامپ را می توان در حیاط قرار داد تا این گل دوباره در سال های آینده شکوفه بدهد.