نگهداری از بامبو در منزل

گیاه بامبو یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی

نگهداری از بامبو بسیار آسان بوده و اگر همه شرایط نگهداری صحیح آن را رعایت کنید چندین سال سرسبز و شاداب می ماند

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
نگهداری از بامبو در منزل

آبی که برای نگهداری بامبو استفاده می کنید باید بدون کلر باشد.

بنابراین از قبل آب را داخل ظرفی بریزید و کناری بگذارید تا کلر آن از بین برود و بعد گیاه بامبو را داخل آن قرار دهید.

بامبو را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. زیرا احتمال آسیب دیدگی گیاه شما به خصوص بر اثر نور گرم خورشید در روزهای تابستان بسیار زیاد است. بامبو باید در معرض نور غیر مستقیم قرار داشته باشد. یعنی نوری که از پشت پنجره و پرده تابیده باشد.

نگهداری از بامبو در منزل

بامبو برعکس بقیه گیاهان وقتی نور کمتری به آن برسد بیشتر در جست و جوی نور قد می کشد ولی در تماس با نور زیاد و گرما از داخل می پوسد.

بامبو را در دمای حدود ۱۷ تا ۲۳ درجه سانتی گراد و دور از باد مستقیم کولر نگهداری کنید. اگرچه بامبوها اصولا گیاهانی سازگار با دمای پیرامون خود هستند و این قابلیت را دارند که در صورت بالا و پایین شدن دمای هوا وضعیت خود را با شرایط جدید تطبیق دهند، ولی اگر می خواهید بامبو خوب رشد کند بهتر است دمای هوا نه گرم و نه سرد باشد.

ماه به ماه آب بامبو را عوض کنید. همانطور که گفته شد آبی که قرار است بامبو داخل آن قرار گیرد بایستی فاقد کلر باشد. بنابراین هر بار که از میزان آب بامبو کاسته می شود یک لیوان آب که کلر آن ته نشین شده و دمای آن با محیط هماهنگ شده را به ظرف باکبو اضافه کنید. مقدار آب نیز باید تا اندازه ای باشد که تقریبا تا ۲/۵ سانتی متر بالاتر از انتهای پایینی ساقه قرار بگیرد.
همرسانی نوشتار: