چای کیسه ای استفاده شده را به طبیعت باز گردانید !

چای های کیسه ای یا همان تی بگ های استفاده شده می توانند مصارف باغبانی داشته باشند. پس قبل از اینکه یک تی بگ دیگر را دور بیندازید مطلب زیر را بخوانید.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۴٫۸ MB) webm (۱۶٫۸ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) برگ درخت چای حاوی 4.15 درصد نیتروژن و مواد مغدی دیگر است که خاک را تغذیه می کنند. علاوه بر این، ساختار خاک را نیز تقویت کرده و زهکشی آن را افزایش می دهد.  اسید تانیک موجود در برگ چای نیز همانند دانه قهوه PH خاک را پایین می آورد.

چای کیسه ای (تی بگ) مانند کود عمل می کند!

تی بگ را با کود مخلوط کنید. تی بگ درصد نیتروژن کود را بالا می برد و باکتری های خوب را جذب می کند. فقط باید توجه داشته باشید که جنس کیسه تی بگ پلاستیکی نباشد. در این صورت باید کیسه آن را پاره کنید و از برگ های چای داخل آن استفاده کنید.

چای کیسه ای (تی بگ) شته ها را نابود می کند!

تی بگ استفاده شده را داخل آب پاش بیندازید و گیاهان خود را با آن آبیاری کنید. روی برگ ها را نیز با آن آب پاشی کنید. این کار علاوه بر از از بین بردن شته ها و قارچ ها مواد مغذی نیز به گیاه می رساند.

چای کیسه ای (تی بگ) گیاه را تغذیه می کند!

کیسه تی بگ را پاره کنید و محتوای آن را زیر گیاه بریزید. این کار گیاه را تر و تازه می کند، درصد نیتروژن آن را بالا می برد، خاک را تقویت می کند و غذای خوشمزه ای هم برای کرم ها خواهد بود.

چای کیسه ای (تی بگ) خاک های اسیدی را تقویت می کند!

بسیاری از گیاهان خانگی مانند سرخس به خاک اسیدی نیاز دارند. محتوای تی بگ را در گلدان های خانگی خود بریزید. این کار PH خاک را پایین آورده و به خاک مواد معدنی و مغذی می رساند.

چای کیسه ای (تی بگ) فرایند کودسازی را سرغت می بخشد!

تی بگ ها را داخل چای پر رنگ بجوشانید و اجازه دهید مخلوط خنک شود. سپس مایع را داخل کیسه کود بریزید. نیتروژن موجود در برگ چای سرعت کودسازی را بیشتر کرده و درصد اسید موجود در خاک را افزایش می دهد.

چای کیسه ای (تی بگ) برای گیاهان گلدانی به عنوان کود عمل می کند!

تی بگ ها را در چای کم رنگ بجوشانید و گلدان های خود را با آن آب دهید. این مایع به خاک کربوهیدرات، مواد معدنی و مواد مغذی می رساند و به رشد گیاه نیز کمک می کند.

چای کیسه ای (تی بگ) گل رز را تقویت می کند!

محتویات تی بگ را زیر گل های رز خود بریزید تا تقویت شوند.