تازه ترین نکات باغبانی که باید بدانید !

این 12 ترفند جالب باغبانی کار شما را سهولت بخشیده و بسیاری از مشکلاتی که هنگام کاشت گل و گیاه با آن ها مواجه می شوید را به راحتی حل خواهند کرد.

  1. ۱ سال قبل
باغبانی

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) ترفندهای باغبانی زیر حتماً هنگام کاشت گل و گیاه به کارتان می آیند.

1- برای پاک کردن ترکیبات نمکی از روی گلدان های سفالی، سرکه سفید، الکل و آب را به نسبت یکسان با یکدیگر مخلوط کرده، داخل آب پاش بریزید و به کمک یک برس پلاستیکی گلدان را تمیز کنید.

2- هنگام کار در باغچه برای جلوگیری از تجمع کثیفی زیر ناخن هایتان، پیش از شروع کار ناخن های خود را روی یک قالب صابون بکشید و پس از اتمام کار صابون ها را با یک مسواک از زیر ناخن های خود پاک کنید.

3- برای جلوگیری از پاره شدن نخ علف زن به آن روغن گیاهی بزنید.

4- برای جلوگیری از گم شدن سر طنابی که در باغبانی از آن ها استفاده می کنید، سر آن را در محل خروج آب در زیر گلدان قرار داده و گلدان را برعکس بر روی کلاف طناب قرار دهید. 

5- گلدان های سفالی کوچک برای حفاظت از گیاهان تازه جوانه زده در برابر سرمای شب کارایی فوق العاده ای دارند و از یخ زدگی آن ها جلوگیری می کنند.

6- برای شناسایی نام گیاهان باغچه خود، نام آن ها را با ماژیک روی تخته سنگ های مسطح بنویسید و سنگ ها در کنار گیاه مورد نظر قرار دهید.

7- برای کنترل شته ها شلنگ آب را با فشار روی آن ها بگیرید و یا از صابون حشره کش استفاده کنید.

8- آب سبزیجات بخار پز شده خود را دور نریزید. آن را در گلدان های بالکن خود ریخته و تاثیر اعجاب انگیز آن بر روی گیاهان خود را ببینید.

9- از تفاله چای و قهوه برای اسیدی کردن خاک گیاهانی که به خاک اسیدی نیاز دارند استفاده کنید و PH خاک آن ها را متعادل نگه دارید.

10- قارچ های که بر روی نهال ها ایجاد می شوند را با چای بابونه از بین ببرید. هفته ای یک فنجان چای بابونه برای از بین بردن قارچ ها کافیست.

11- اگر در حیاط خود میز دارید، زیر گلدانی های خود را روی گلدان های سفالی خالی خود قرار داده و برای پرندگان آب خوری درست کنید.

12- برای خشک کردن سریع سبزیجات آن ها را روی روزنامه چیده، سپس روزنامه را روی صندلی اتومبیل خود قرار داده و شیشه ها درهای اتومبیل را ببندید. سبزیجات خیلی سریع خشک خواهند شد و علاوه بر این فضای اتومبیل شما نیز خوشبو می شود.