چه کسانی یک میلیون تومان سهام عدالت دریافت می کنند ؟

دو دهک اول پایین درآمدی جامعه مشمولین سهام عدالت از تخیف 50 درصد برخوردار بوده و آنها یک میلیون تومان سهام خود را دریافت می نمایند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
سهام عدالت

به گزارش سرویس اقتصادی نوداد و به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی،معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: 

برای حدود 49 میلیون نفر و برای هر شخص یک میلیون سهام کنار گذاشته شده است . لازم به ذکر است که این سهام مجانی یا هبه به آنها واگذار نشده و در واقع به این صورت بوده که از محل سود دریافتی از شرکتهای سرمایه پذیر در طی ده سال مبلغ سهام در نظر گرفته شده اولیه تسویه شود. 

وی افزود: 

در قانون گفته شده بود که اگر زودتر از ظرف زمانی ده سال این یک میلیون تومان به خزانه واریز شد، از همان موقع وصول سود برای خزانه را قطع نموده و سهام را آزاد می کنیم و از آن موقع هم سود سهام به حساب خود مشمول واریز خواهد شد.

پوری حسینی در ادامه گفت: 

همچنین قانون صراحتا تاکید دارد که اگر در طی ده سال و از محل سود های دریافتی از شرکتهای سرمایه پذیر، اقساط این سهام یک میلیون تومان تامین نشد باقیماده اقساط آن را اگرمشمول تمایل داشته باشد نقدا بپردازد و اگر تمایل نداشتند به همان اندازه که از محل سود به خزانه واریز شده سهام را آزاد می کنیم . ضمنا مطابق قانون در خصوص دو دهک پایین درآمدی مشمولین نیز 50% تخفیف اعمال می شود.

معاون وزیر اقتصاد گفت: 

الان بعد ده سال برای هر فرد مشمول حدودا 532 هزارتومان سهم آزاد شده است و 468 هزار تومان دیگر باقی مانده است و این مبلغ باقیمانده برای دو دهک اول از طریق تخفیف پرداخت شده است و آنها یک میلیون تومان سهام خود را دریافت می نمایند.

وی گفت: 

به هر حال مشمولین چیزی را از دست نداده اند و طی این ده سال بابت سهام به دولت مبلغی را واریز نکرده اند. و الان مطابق صورتحساب خود، صاحب همان میزان سهامی می باشند که از طریق پرداخت اقساط ده ساله انجام گرفته است و این میزان سهام متعلق به آنهاست. که از سود این سهام سالهای متمادی استفاده خواهند کرد.

پوری حسینی در انتها افزود: 

ارزش واقعی سهام فعلی در بازار، حدودا 2 برابر ارزش سهامی است که هرمشمول در صورتحساب خود تحت عنوان دارایی دارد.همرسانی نوشتار: