زمان پرداخت سود ۱۰ مجمع پاییزی به سهامداران !

ناشر سهام شرکت سخت آژند در اطلاعیه ای برنامه زمان بندی تقسیم سود سال مالی منتهی به پایان آذر ماه 1396 میان سهامداران خود را اعلام کرده است.

  1. ۱۱ ماه قبل
خبرگزاری فارس: زمان پرداخت سود ۱۰ مجمع پاییزی به سهامداران

به گزارش سرویس اقتصادی نوداد (سکوی اجتماعی خبر) بر این اساس سهامداران حقیقی و حقوقی که تا سقف 100 هزار سهم مالک این سهم هستند، از تاریخ 23 خرداد ماه 1397 تا 28 شهریو ماه 1397 می‌توانند سود نقدی خود را دریافت کنند.

سهام داران بالاتر از این تعداد تا سقف 500 هزار سهم نیز از تاریخ 25 تیر ماه 1397 تا 28 شهریور ماه 1397 امکان دریافت سود نقدی خود را خواهند داشت و در نهایت سهامداران حقیقی و حقوقی دارنده بالاتر از این تعداد از تاریخ 25 مرداد ماه 1397 تا 28 شهریور ماه 1397 می توانند سود نقدی خود را دریافت کنند.

در عین حال حامد نورانی مدیر عامل سخت آژند به سازمان بورس اعلام کرده که کلیه سهامداران برای دریافت سود سهام بر اساس زمنان بندی فوق می‌توانند اطلاعات سهامداری خود را به دفتر مرکزی این شرکت واقع در خیابان ظفر در تهران ارسال کنند.

محسن نامداری، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پردیس نیز در نامه ای به اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس زمان پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به پایان آذر ماه 1396 برای اشخاص حقیقی را از پانزدهم اسفند ماه سال جاری عنوان کرده است.

وی در عین حال زمان پرداخت سود سهام اشخاص حقوقی را ظرف مهلت قانونی عنوان کرده و تاکید کرده که سهامداران نسبت به تکمیل اطلاعات سهامداری خود از طریق پرتال سهامداران این شرکت اقدام کنند.

همچنین رضا مرادی مدیر عامل سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرده که پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 1396 سهامداران حقیقی و حقوقی این شرکت از تاریخ 14 بهمن ماه 1396 آغاز می شود.

به گفته این ناشر سهامداران حقیقی «وتوصا»می توانند از تاریخ 14 بهمن ماه 1396 با در دست داشتن برگه سهام و کارت ملی به یکی از شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه و سود سهام خود را دریافت کنند.

سهامداران حقوقی این شرکت نیز برای دریافت سود سهام می بایست درخواست مکتوب خود را از تاریخ مذکور به همراه شماره حساب به این شرکت اعلام کنند تا پس از اولویت بندی، نسبت به پرداخت سود سهام آنها اقدام شود.

به گزارش فارس، محمد رضا قبادی مدیر عامل شرکت نئوپان 22 بهمن نیز اعلام کرده سود سهام مصوب مجمع دوره مالی منتهی به پایان شهریور ماه 1396 برای دارندگان تا سقف 3000 سهم این شرکت از اسفند ماه 96 قابل پرداخت خواهد بود. سود سهام نیز برای دارندگان بالاتر از این سقف نیز در تیر ماه 1397 واریز می شود.

این ناشر اعلام کرده سهامدارانی که بابت واریز سود سهام خود تاکنون شماره حساب بانکی اعلام نکرده اند باید به سرعت نسبت به اعلام آن به واحد امور مالی شرکت نئوپان 22 بهمن واقع در خلیل شهر استان مازنداران اعلام کنند.

هیات مدیره پارس سوییچ اما با انتشار اطلاعیه‌ای خطاب به سهامداران خرد این شرکت اعلام کرده که با توجه به تصویب برنامه افزایش سرمایه از مبلغ 25 میلیارد تومان به یکصد میلیارد تومان که 60 میلیارد تومان آن از محل مطالبات حال شده و 15 میلیارد تومان از محل آورده نقدی است ، سود سهامداران در صورت عدم دریافت از شرکت در این افزایش سرمایه لحاظ خواهد شد.

بر این اساس اگر سهامداران خرد با علم به برنامه افزایش سرمایه خواهان دربافت سود سهام خود از این شرکت هستند می توانند تقاضای خود را مطابق فرمت اعلام شده در این اطلاعیه از طریق پست و یا دورنگار به شرکت اعلام کنند.

گفتنی است ناشر سرمایه گذاری نیرو نیز با اعلام برنامه زمان بندی پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 1396 به سازمان بورس عنوان کرده سهامداران حقیقی از تاریخ اول مرداد ماه 1397 از طریق مراجعه به یکی از شعبات بانک ایران زمین و یا از طریق واریز به حساب شبای اعلام شده از طریق فرم اعلام شده پرداخت خواهد شد.

پرداخت سود سهامداران حقوقی نیز از تاریخ اول شهریور ماه 1397 از طریق واریز وجه به شماره شبای حساب بانکی اعلامی از طریق فرم پیوست انجام می‌شود.

مدیر عامل سرمایه گذاری نیرو عنوان کرده سهامداران این شرکت برای اعلام شماره حساب بانکی خود به سایت این شرکت یا مراجعه حضوری به امور سهام آن اقدام کنند.

همچننی علی شیدایی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا در نامه خود به اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس پرداخت سود سهام مصوب مجمع عادی سالیانه منتهی به پایان شهریور ماه 1396 برای کلیه سهامداران حقیقی را از تاریخ اول شهریور ماه 1397 به بعد اعلام کرده است.

این ناشر پرداخت سود سهامداران حقوقی را نیز مطابق با مفاد قانون تجارت در مهلت مقرر عنوان کرده است.

مسعود هنرور، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت قند هکمتان اما زمانبدی پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه 1396 این شرکت برای مالکان یک الی 100 هزار سهم را اردیبهشت سال آینده و مالکان تا سقف 500 هزار سهم و یک میلیون سهم را نیز خرداد و تیر 1397 اعلام کرده است.

مالکان یک میلیون سهم به بالا نیز از مرداد ماه تا پایان مهلت قانونی 8 ماهه می‌توانند سود سهام خود را دریافت کنند.

و در نهایت نیکپوی قاسملو مدیر عامل شرکت بین المللی محصولات پارس با انتشار اطلاعیه ای از پرداخت سود مصوب مجمع عادی سالیانه دوره مالی منتهی به پایان شهریور ماه 96 برای سهامداران حقیقی از اول تا پایان اردیبهشت ماه 1397 خبر داده است . سهامداران حقوقی نیز برای دریافت سود خود از این شرکت از اول تا پایان خرداد ماه سال آینده می توانند سود نقدی مصوب مجمع امسال را دریافت کنند.

به گزارش فارس، طبق ماده 240 قانون تجارت مجمع عمومی پس از تصویب حساب‌های سال مالی و احراز اینکه سود قابل تقسیم وجود دارد مبلغی ازآن را که باید بین صاحبان تقسیم شود تعیین خواهد نمود. علاوه براین مجمع عمومی می تواند تصمیم بگیرد که مبالغی ازاندوخته هائی که شرکت دراختیاردارد، بین صاحبان سهام تقسیم شود، در این صورت درتصمیم مجمع عمومی باید صریحاً قید شود که مبالغ مورد نظرازکدام یک از اندوخته ها باید برداشت و تقسیم شود.

هرسودی که بدون رعایت مقررات این قانون تقسیم شود منافع موهوم تلقی خواهد شد.نحوه پرداخت سود قابل تقسیم توسط مجمع عمومی تعیین می شود و اگر مجمع عمومی درخصوص نحوه پرداخت تصمیمی نگرفته باشد هیات مدیره نحوه پرداخت را تعیین خواهد نمود، ولی درهرحال پرداخت سود به صاحبان سهام باید ظرف هشت ماه پس ازتصمیم مجمع عمومی راجع به تقسیم سود انجام پذیرد.
همرسانی نوشتار: