ترفندهای روانشناختی

15 ترفند روانشناختی که همه باید بدانند

به کار گیری ترفند های روان شناختی در موقعیت های مناسب در زندگی به شما کمک می کند تا با شرایط تنش آفرین مقابله کنید

 1. ۱ سال،۵ ماه قبل
 2. ۰
15 ترفند روانشناختی که همه باید بدانند

15 ترفند روانشناختی که همه باید بدانند

ترفندهای روان شناختی زیر زندگی شما را آسان تر می کنند و به شما کمک می کنند تا با شرایط استرس زا مقابله کنید. آنها کاملاً ارزش خواندن دارند.

 1. هنگامی که گروهی از افراد می خندند، افراد به طور غریزی نگاه به اعضایی از گروه می کنند که به آنها احساس نزدیکی دارند.
 2. اگر شما در حال انجام کاری هستید که معمولاً به شما احساس عصبانیت می دهد آدامس بجوید یا غذا بخورید. این ترفندها بخش اولیه مغز شما را فریب می دهد و به مغز شما تلقین می کند که شما در معرض خطر نیستید چرا که شما در حال غذا خوردن هستید.
 3.  اگر کسی از دست شما عصبانی باشد و شما آرامش خود را حفظ نمایید، آنها احتمالاً عصبانی تر خواهند، اما بعداً آنها از رفتارشان شرمسار خواهند شد.
 4. اگر شما از کسی یک سوال بپرسید و آنها به شما فقط یک پاسخ جزئی بدهند، ارتباط چشمی خود را حفظ کنید و ساکت بمانید. شخص پاسخ دهنده معمولاً فرض خواهد کرد که جوابش به اندازه کافی خوب نبوده است، و به صحبت کردن ادامه خواهد.
 5. عبارات احساسی یکی از راه های برانگیختن احساسات هستند. اگر شما می خواهید احساس شادی داشته باشید، تا آنجا که می توانید لبخند بزنید.
 6. نگویید یا ننویسید «من فکر می کنم» یا «من اعتقاد دارم». به هر حال این عبارات به طور ضمنی بیان می شوند، و نشان می دهند که شما فاقد اعتماد به نفس هستید.
 7. قبل از مصاحبه، تصور کنید که شما با مصاحبه کننده تان دوستان قدیمی هستید. شما مسئول نحوه برداشت وی از وضعیت تان هستید، و آسایش تان خراب خواهد شد.
 8. اگر شما از دیدن افراد دیگر واقعا خوشحال و هیجان زده می شوید، دفعه بعد شما آنها را می بینید، آنها احتمالا خیلی شادتر و هیجان بیشتری در مورد آن دارند. (سگ ها همیشه این ترفند را برای ما انجام می دهند!)
 9. اگر افراد یک لطف بزرگتر یا دو مورد اول را رد کنند به احتمال زیاد لطف کوچکتر را می پذیرند.
 10. بسیاری از اثرات فیزیکی استرس همانند اثرات نشاط (به عنوان مثال تنفس عمیق، سرعت قلب، و غیره) هستند. اگر شما وضعیت تهدید تان را به وضعیت به چالش کشیدن تغییر دهید، استرس تان به نشاط تبدیل خواهد شد.
 11. اکثر افراد نمی توانند تفاوت بین استعداد و اعتماد به نفس را بیان کنند. اگر به نظر برسد که شما می دانید که در حال انجام چه کاری هستید، مردم تمایل دارند دور شما جمع شوند.
 12. اگر شما در مرکز خدمات به مشتریان کار می کنید، یک آینه در پشت سرتان قرار دهید. مشتریان بهتر خواهند بود زیرا هیچ کس نمی خواهد خودش را یک آدم احمق ببیند.
 13. اگر شما در یک جلسه گروهی هستید و انتظار دارید که کسی شما را به کار ببرد، درست در کنار آنها بنشینید. آنها ذهنیت بسته را از دست خواهند داد که باعث می شود آنها برای حمله کردن به شما احساس امنیت کنند. در مدت زمان اندکی آنها پستی شان را کم خواهند کرد.
 14. هنگامی که شما در اولین قرارتان هستید، دوست خود را به یک جای هیجان انگیز ببرید. او شما را با آن احساس هیجان انگیز تداعی می کند.
 15. هنگامی که شما آنها را ملاقات می کنید سعی کنید متوجه رنگ چشم وی شوید. آنها شما را به خاطر افزایش تدریجی تماس چشمی بیشتر دوست خواهند داشت.