کلمه ای جادویی که دیگران را متقاعد می کند

نحوه متقاعد کردن افراد

به کار بردن این کلمه جادویی می تواند قدرت تاثیر گذاری شما را چندین برابر افزایش دهد

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
نحوه متقاعد کردن افراد

نحوه متقاعد کردن افراد

درخواست کردن از افراد برای انجام کارهای شما می تواند ناراحت کننده باشد. اما نمی توان منکر وجود مهارتی شد که بدون آن حتی شما - با بهره وری مافوق انسانی - هم نمی توانید این کار را انجام دهید.

متقاعد کردن

پس دفعه بعد که تصمیم می گیرید از کسی چیزی درخواست کنید، استفاده کردن از این کلمه جادویی را امتحان کنید که می تواند به راضی نگه داشتن هر دو طرف کمک کند. این کلمه جادویی کلمه "تمایل داشتن" است.

متقاعد کردن افراد

روانشناس الیزابت استوکو، استاد تعامل اجتماعی دانشگاه لافبورو انگلستان، از طریق تحقیقات اش فهمید که گنجاندن کلمه "تمایل داشتن" در درخواست تان باعث تغییر تقاضا به اقدام فوری می شود و تبدیل به سوالی می شود که در آن توانایی فرد در یک مفهوم گسترده تر مورد پرسش قرار می گیرد.


به عنوان مثال، دفعه بعد شما از همسرتان بپرسید، "آیا می توانید سطل زباله را بیرون ببرید؟" و او همراه با نق زدن می گوید که او بعداً این کار را انجام خواهد داد، بلافاصله از وی بپرسید "آیا شما مایل هستید سطل زباله را به بیرون ببرید؟" با کمی تغییر در سوال تان، شما به احتمال زیاد نتیجه را تغییر خواهید داد. توجه داشته باشید که این ترفند پس از رد شدن درخواست اصلی کارایی بالاتری دارد.

همرسانی نوشتار: