حضور عجیب هدیه تهرانی بعد از سالها در یک مراسم سینمایی !

حضور ستاره دو دهه سینمای ایران در اکران مردمی اکسیدان به نفع کمپین حفظ یوزپلنگ های ایرانی با استقبال مردم در پردیس کوروش همراه شد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۴٫۵ MB) webm (۱٫۵ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) اکران ویژه «فیلم اکسیدان» به نفع کمپین یوزپلنگ ایرانى چهارشنبه ١٥ شهریور ساعت ١٨ به همت هدیه تهرانى و با حضور عوامل فیلم و هنرمندان در پردیس کورش برگزار شد.

اما کمپین حمایت از یوزپلنگ ایرانی چیست؟

همزمان با نهم شهریورماه، روز ملی یوزپلنگ ایرانی، کمپینی با نام «حفاظت از یوز» با تلاش هدیه تهرانی، بازیگر سینما و برخی دیگر از چهره ها و هنرمندان به راه افتاد.

هدف از ایجاد این کمپین جلب کمک های مردمی برای نجات آخرین بازماندگان یوزپلنگ آسیایی است که در ایران زندگی می کنند و تنها کمتر از ۵٠ قلاده از جمعیت آنها در منطقه ی توران(منطقه حفاظت شده در مرز استان های سمنان و خراسان رضوی) باقی مانده و همین تعداد کم نیز به شدت در معرض انقراض قرار گرفته اند.

از بین رفتن غذا و ذخیره آب توسط دامها، شکار غیرمجاز توسط قاچاقچیان یا سگ های گله، از بین رفتن زیست گاه ها و … تنها بخشی از دلایل کاهش تعداد جمعیت این گونه ی نادر است.

هدیه تهرانی به همراه هنرمندان دیگر پس از تلاش های مکرر توانسته اند پویش ملی حفاظت از یوز را همزمان با روز ملی یوز آغاز کنند تا به کمک مردم بتوانند بخشی از هزینه های مورد نیاز نجات یوزپلنگ ایرانی را تامین کنند.