بدهی 90 میلیارد تومانی آموزش و پرورش به فرهنگیان !

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران: هم اکنون 90 میلیارد تومان بابت حق التدریس و حق الزحمه امتحانات به فرهنگیان تهران بدهکار است.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
عباسعلی باقری

به گزارش نوداد، عباسعلی باقری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: هم اکنون 100 هزار ساعت از کلاس های درس شهر تهران با معلمان حق التدریس پر می شود که این میزان در سال تحصیلی آینده 10 درصد نیز افزایش خواهد یافت.

وی گفت: آموزش و پرورش از 13 هزار و 500 میلیارد تومان بدهی خود به فرهنگیان مبلغ 11 هزار و 600 میلیارد تومان آن را به پرداخت کرده است و هزار و 500 میلیارد تومان مابقی نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

باقری به کمبود معلم در شهر تهران برای سال تحصیلی آینده اشاره کرد و افزود: برای سال تحصیلی آینده 4 هزار معلم در شهر تهران بازنشسته می شوند که تنها یک هشتم این تعداد (500 معلم ) از طریق معلمان دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان تأمین و بقیه با اضافه کار معلمان رسمی و انتقال معلمان از سایر شهرها به شهر تهران جبران می شود.

وی گفت: 50 درصد معلمان شهر تهران در آستانه بازنشستگی هستند و آموزش و پرورش شهر تهران تا 4 سال آینده 29 هزار بازنشسته خواهد داشت.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود:480 معلم پیش دبستانی امسال به عنوان آموزگار حق التدریس در دبستان های تهران مشغول به کار خواهند شد.

باقری گفت: معلمان مرد دبستان و دبیرستان و معلمان زن دبستان که امسال در آستانه بازنشستگی هستند می توانند فعالیت خود را در سال تحصیلی آینده نیز ادامه دهند.

وی تأکید کرد: معلمان با 30 سال خدمت با مدرک کارشناسی و 35 سال خدمت با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر می توانند درخواست تعلیق در بازنشستگی داشته باشند و ما نیز موافقت خواهیم کرد و معلمان سایر استان ها نیز در صورت انتقال به تهران می توانند در مناطق 11 تا 19 آموزش و پرورش مشغول به خدمت شوند.

باقری به ثبت نام مدارس شهر تهران اشاره کرد و افزود: برای مدارس دولتی تیزهوشان، نمونه دولتی و شاهد طبق اساسنامه شهریه مشخصی مصوب شده است و سایر مدارس دولتی مانند هیأت امنایی حق دریافت هیچ وجهی را موقع ثبت نام ندارند.

وی خاطر نشان کرد: بخشنامه منع دریافت وجه در زمان ثبت نام به همه مدارس دولتی ارسال و در آن تأکید شده است که کمک های مردمی باید داوطلبانه و در غیر از زمان ثبت نام در طول سال تحصیلی دریافت شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به ثبت نام مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: دریافت شهریه اضافه تر از نرخ مصوب در مدارس غیردولتی نیز تخلف است و با مدیران متخلف برخورد خواهد شد.

باقری آماری از مدیران متخلف مدارس شهر تهران ارائه نکرد ولی یادآور شد موضوع درج نشدن شهریه مدارس غیردولتی در پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش شهر تهران را پیگیری خواهد کرد.

همرسانی نوشتار: