اقدام مهم صندوق ذخیره فرهنگیان برای آینده کارکنان آموزش و پرورش !

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از تسریع در روند ورود شرکت‌های زیرمجموعه موسسه به بورس و فرابورس خبر داد و گفت: با اصلاح ساختار سرمایه می توانیم سرمایه‌های موسسه را از جاهایی که بازدهی پایین دارد به سمت سرمایه گذاری های سودآور ببریم.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
مهدی نیکدل

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد ، مهندس مهدی نیکدل با بیان اینکه طی چهار سال آینده باید تلاش کنیم همه راههای نفوذ و فساد را در موسسه و شرکت های تابعه ببندیم، اظهار کرد: 

 البته تا حدود زیادی این کار را انجام داده‌ایم و این مسیر را ادامه خواهیم داد. 

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه وقتی شرکتی را تملک می کنیم نمی‌توانیم براحتی آن را جابجا کنیم گفت: 

باید به سمت مدیریت سرمایه و خروج از بنگاه داری حرکت کنیم. ما نباید بنگاه‌داری کنیم، بلکه باید سهام داشته باشیم و بعد هم اگر سهمی خوب نبود بتوانیم به آسانی آن را جابجا کنیم.

وی با اشاره به برنامه های پیش رو برای تقسیم پرتفوی صندوق به منظور سازگاری با سرمایه گذاران و اعضای موسسه، افزود: 

ممکن است برای رسیدن به سود کوتاه مدت و افزایش نقدینگی بخشی از سرمایه موسسه را در پروژه‌های زودبازده سرمایه گذاری کنیم. البته بخشی دیگر از سرمایه موسسه را در پروژه های بلندمدت سرمایه گذاری می کنیم که سودآوری مستمر و پربازده دارند.

مهندس نیکدل با اعلام اینکه در حال تدوین یک برنامه استراتژیک برای موسسه هستیم، گفت: 

با تصویب این برنامه در آینده نزدیک یک نقشه راه برای فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری های موسسه ایجاد می شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین از تسریع در روند ورود عمده شرکت های موسسه به بورس خبر داد و اعلام کرد: 

مقدمات ورود شرکت‌های پتروفرهنگ، پتروشیمی مروارید، بیمه معلم و بازرسی مهندسی ایران برای ورود به بورس یا فرابورس انجام شده است.

مهندس نیکدل با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز شرکت‌های ماشین‌سازی اراک، ایران ارقام و بانک سرمایه در بورس فعالیت می کنند، گفت: 

با ورود شرکت ها به بورس، شفافیت ایجاد می‌شود و از سوی دیگر اگر موسسه به نقدینگی نیاز داشته باشد می تواند از طریق فروش و جابجایی سهام و سرمایه این کار را انجام دهد.