تغییرات جدید در شیوه نامه جذب معلمان !

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از ایجاد تغییرات در شیوه‌نامه جذب معلمان خبر داد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
چهاربند

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت شیوه‌نامه جذب معلمان، اظهار داشت: 

با توجه به طبقه‌‌بندی استانداردهایی که در رابطه با معاینات پزشکی پذیرش دانشجو معلمان بود و در شیوه‌نامه، طبقه‌بندی انجام نشده بود، این طبقه‌بندی را شفاف کردیم.

وی افزود: 

به عنوان نمونه، بند ۱۷ شیوه نامه به بعد از پذیرش دانشجو معلمان موکول می‌شود و بعد از اینکه تحصیلات را در دانشگاه شروع می‌کنند در ۶ ماه اول معاینات مورد نظر به عمل می‌آید و در پرونده آنها اضافه می‌شود.

چهاربند با بیان اینکه بند ۱۷ عمدتا مربوط به زنان بود که تغییراتی در آن ایجاد شد، خاطرنشان کرد: 

در شیوه‌نامه موضوعاتی به منظور مراقبت‌های دوران طول تحصیل پیش بینی شده بود که به دلیل در هم تنیدگی با دیگر بخش‌ها این را تفکیک کردیم تا هم کار انجام شود و هم پس از پذیرش باشد که آرامش خاطر شرکت کنندگان در مصاحبه و معاینه تأمین شده باشد.

وی با بیان اینکه ۴ تیم تخصصی روی این شیوه نامه جذب معلمان کار کرده‌اند، گفت: 

برای تهیه این استاندارد که نخستین استاندارد بومی حرفه معلمی در ایران است، «یک تیم روانشناسی»، «یک تیم علوم تربیتی»، «یک تیم معارف و علوم قرآنی» و «یک تیم پزشکی» کار کرده است که در همین تیم پزشکی انواع تخصص‌ها مانند اعصاب و روان، گوارش، زنان و عمومی کار کرده‌اند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: 

تیم پزشکی حداقل ۲۰ جلسه برای تهیه این شیوه‌نامه وقت گذاشت و استانداردهای بین‌المللی را با شرایط بومی تطبیق دادند و این استاندارد بومی به دست آمد.
همرسانی نوشتار: