تخصیص منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان آموزش و پرورش !

بطحایی با اشاره به تخصیص منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان، خاطرنشان کرد: با این وضعیت، اعتبارات دولتی برای توسعه بسیار ناچیز است بنابراین اگر توسعه را محدود به بخش دولتی کنیم، از یک ظرفیت بزرگ خود را محروم نموده‌ایم.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۱
بطحائی

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد و به نقل از افکارنیوز، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم تکریم و معارفه مدیران‌کل پیشین و فعلی دفتر وزارتی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: 

بطحایی گفت: 

امیدوارم به برکت این اعیاد مبارک بتوانیم با همراهی همه ارکان آموزش و پرورش، خدمتی در خور شأن مردم و معلمین را انجام دهیم.

وی افزود: 

شرایط حاکم بر کشور به گونه ای است که نه تنها آموزش و پرورش، بلکه اغلب دستگاه‌های اجرایی کشور برای بقا، نیازمند تقویت مشارکت‌های غیردولتی هستند و باتوجه به آنچه تحت عنوان ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی در اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین آمده است، تحقق آن بدون مشارکت بخش غیردولتی، ممکن نیست. 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: 

توسعه و پیشرفت کشور، نیازمند تقویت و توسعه بخش خصوصی است و این امر در همه دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش امری حیاتی است.

وی با اشاره به تخصیص منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان، خاطرنشان کرد: 

با این وضعیت، اعتبارات دولتی برای توسعه بسیار ناچیز است بنابراین اگر توسعه را محدود به بخش دولتی کنیم، از یک ظرفیت بزرگ خود را محروم نموده‌ایم.

وزیر آموزش وپرورش ادامه داد: 

البته منظور از مشارکت، تنها مشارکت مالی نیست، مشارکت مالی بخشی از حمایت‌های غیردولتی است، بخش دیگر آن ارائه ایده‌ها و راهکارها برای ارتقای وضعیت آموزش و پرورش است که باید همواره از آن به عنوان یک فرصت استفاده شود.

بطحایی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جشنواره شهید رجایی مبنی بر توسعه مشارکت‌های مردمی، گفت: 

دولت یازدهم، علی رغم همه مشکلاتی که با آن مواجه بود و تصورات غلطی که در برخی اذهان در خصوص مدارس غیردولتی ایجاد شده بود، سهم مدارس مذکور را از ۸ درصد در ابتدای دولت به ۱۱ درصد در پایان کار دولت یازدهم افزایش داد که این نشان از عزم دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات آموزش و پرورش دارد.

وی خرید خدمات آموزشی را یکی از دیگر از تأکیدات رئیس جمهور دانست و اظهار کرد: 

تا قبل از دولت تدبیر و امید، موضوع خرید خدمات ‌آموزشی هیچگاه عملی نشد و برای اولین بار در دولت یازدهم بود که این امر محقق شد.

وزیر آموزش و پرورش، مأموریت اصلی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی را توسعه ظرفیت های بخش غیردولتی در دولت دوازدهم خواند و خاطرنشان کرد: 

منظور از توسعه مشارکت‌ها، تنها توسعه مدارس و مراکز غیردولتی نیست، بلکه باید تلاش شود از ظرفیت های موجود شهرداری ها و شوراها بیش از پیش استفاده شود.

وی استفاده از ظرفیت‌های موجود جامعه را از آموزه‌های دینی دانست و عنوان کرد: 

مدیریت قبلی سازمان زحمات زیادی در مسیر توسعه مشارکت ها متحمل شدند که جای تقدیر دارد و امید است، مدیریت جدید با روحیه خستگی ناپذیری که دارند با کار کارشناسانه و صبر و پایداری بیش از پیش در راه توسعه بخش های غیردولتی تلاش کنند.