اختصاص منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان آموزش و پرورش !

بطحایی با اشاره به تخصیص منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان، خاطرنشان کرد: با این وضعیت، اعتبارات دولتی برای توسعه بسیار ناچیز است بنابراین اگر توسعه را محدود به بخش دولتی کنیم، از یک ظرفیت بزرگ خود را محروم نموده‌ایم.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۴
سیدمحمد بطحایی

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم تکریم و معارفه مدیران‌کل پیشین و فعلی دفتر وزارتی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت:

امیدوارم به برکت این اعیاد مبارک بتوانیم با همراهی همه ارکان آموزش و پرورش، خدمتی در خور شأن مردم و معلمین را انجام دهیم.

وی افزود:

شرایط حاکم بر کشور به گونه ای است که نه تنها آموزش و پرورش، بلکه اغلب دستگاه‌های اجرایی کشور برای بقا، نیازمند تقویت مشارکت‌های غیردولتی هستند و باتوجه به آنچه تحت عنوان ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی در اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین آمده است، تحقق آن بدون مشارکت بخش غیردولتی، ممکن نیست.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد:

توسعه و پیشرفت کشور، نیازمند تقویت و توسعه بخش خصوصی است و این امر در همه دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش امری حیاتی است.

وی با اشاره به تخصیص منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان، خاطرنشان کرد:

با این وضعیت، اعتبارات دولتی برای توسعه بسیار ناچیز است بنابراین اگر توسعه را محدود به بخش دولتی کنیم، از یک ظرفیت بزرگ خود را محروم نموده‌ایم.

وزیر آموزش وپرورش ادامه داد:

البته منظور از مشارکت، تنها مشارکت مالی نیست، مشارکت مالی بخشی از حمایت‌های غیردولتی است، بخش دیگر آن ارائه ایده‌ها و راهکارها برای ارتقای وضعیت آموزش و پرورش است که باید همواره از آن به عنوان یک فرصت استفاده شود.

بطحایی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جشنواره شهید رجایی مبنی بر توسعه مشارکت‌های مردمی، گفت:

دولت یازدهم، علی رغم همه مشکلاتی که با آن مواجه بود و تصورات غلطی که در برخی اذهان در خصوص مدارس غیردولتی ایجاد شده بود، سهم مدارس مذکور را از ۸ درصد در ابتدای دولت به ۱۱ درصد در پایان کار دولت یازدهم افزایش داد که این نشان از عزم دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات آموزش و پرورش دارد.
همرسانی نوشتار: