اقدام آموزش و پرورش در راستای حفظ منافع فرهنگیان !

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که تصمیم ورود صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس در راستای شفاف سازی کامل و حفظ بهتر منافع فرهنگیان عضو موسسه صورت گرفته است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
سهام عدالت

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به خبری با عنوان «ورود صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس در شرایط کنونی خطرناک است»، توضیحاتی در قالب جوابیه ارائه کرده است.

در متن این جوابیه آمده است:

پیرو انتشار خبری با عنوان "ورود صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس در شرایط کنونی خطرناک است" به نقل از جناب آقای جبار کوچکی‌نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در تاریخ 14 شهریور 1396 در خبرگزاری خانه ملت، جوابیه‌ای به شرح زیر جهت تنویر افکار عمومی و انتشار آن طبق قانون مطبوعات، حضور گرامیتان ارسال می‌شود. انتشار جوابیه مذکور موجب امتنان است.
بورسی کردن شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای شفاف سازی و حفظ منافع فرهنگیان است.
به دنبال اعلام مدیرعامل موسسه مبنی بر ورود چهار شرکت تابعه موسسه به بورس و فرابورس، دو نفر از نمایندگان مجلس شواری اسلامی عضو هیأت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به این موضوع اعلام نگرانی کرده‌اند در حالی که اساسا این تصمیم در راستای شفاف سازی کامل و حفظ بهتر منافع فرهنگیان عضو موسسه صورت گرفته است.
در واقع در تمام معاملاتی که احتمال تبانی و سوءاستفاده از منافع فرهنگیان وجود دارد، شکایات کیفری و حقوقی صورت گرفته و پرونده‌های مربوطه در جریان است. بنابراین مدیرعامل موسسه همه تمهیدات لازم را اندیشیده که منافع فرهنگیان عضو ضایع نشود. در این راستا در بسیاری از شرکت‌ها، امور به دست مدیران متخصص و متعهد سپرده شده تا از اشتباهات گذشته جلوگیری شود.
ادعای شده مبنی بر اینکه هنوز میزان سرمایه و دارایی شرکت‌های وابسته مشخص نیست و نباید این شرکت‌ها وارد بورس شوند، این در حالی است که برنامه‌ریزی جهت بورسی کردن برخی از شرکت‌ها در راستای شفاف‌سازی و حفظ بهتر منافع فرهنگیان صورت گرفته است، همچنین دارایی‌های موسسه و شرکت‌ها، به شکل دقیق‌تر، کامل‌تر و روزآمدتر در اسناد و سوابق مربوطه منعکس شده و احتمال سوءمدیریت‌های آینده را کاهش می‌دهد.
یکی از راه‌های مشخص کردن ارزش دارایی و سرمایه شرکت‌ها، ورود به بورس و فرابورس است زیرا این اقدام طی یک پروسه بسیار دقیق صورت می‌گیرد و ارزش واقعی دارایی فرهنگیان مشخص می‌شود. از سوی دیگر فلسفه وجودی معاملات بورسی، مشخص شدن ارزش روز دارایی‌ها و همچنین قرار گرفتن در اتاق شیشه‌ای است بنابراین بسیار جای تعجب دارد که آقای کوچکی‌نژاد با چنین روندی مخالف بوده و شفاف‌سازی و ارزش‌گذاری واقعی دارایی‌های موسسه را خسارت بار می‌داند.
واضح است هرگونه تغییر در پرتفوی سرمایه‌گذاری‌های موسسه، کاملا تخصصی، علمی و اقتصادی و بر اساس پروسه‌های پیش‌بینی شده در استراتژی‌های موسسه و شرکت‌های تابعه به رعایت کلیه قوانین و مقررات موجود صورت می‌گیرد و طبیعتا راهنمایی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در این مسیر راهگشا خواهد بود.
همرسانی نوشتار: