طرح جدید جذب معلمان حق التدریسی !

به گفته یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آموزش و پرورش با دادن آمار متناقض و اشتباه درباره تعداد نیروهای حق‌التدریسی، نهضتی و غیره کار مجلس را برای تعیین تکلیف این نیروها سخت کرده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۱
معلم

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، «کارن خانلری» در گفتگویی با بیان اینکه جذب نیروهای حق التدریسی در آینده تبدیل به یک معضل ملی می‌شود، گفت: 

آموزش و پرورش درباره نیروهای حق التدریسی و نهضتی آمار متناقض می‌دهد و این کار مجلس را برای تعیین تکلیف این نیروها سخت کرده است.

وی اضافه کرد: 

ما باید با اطلاع از ظرفیت جذب آموزش و پرورش به این نتیجه برسیم که باید چه تعداد نیرو جذب کند تا بار مالی برای این وزارت‌خانه نداشته باشد و در عین حال با خلاءقانونی هم مواجه نشود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: 

طرح اولیه در کمیسیون رد شد اما به معنی فراموش یا رها کردن این موضوع نیست چون افراد زیادی درگیر آن هستند.

خانلری گفت: 

برای مثال در زمان آقای فانی سیستمی به نام بسته‌های حمایتی ایجاد شد که در آن افرادی از طریق پیمانکار و یا شرکت به آموزش و پرورش برای تدریس معرفی می‌شوند.

وی تاکید کرد: 

ممکن است هر لحظه پیمانکار یا شرکت مورد نظر دیگر نخواهد با آن‌ها کار کند که در این صورت وضعیت بدی برای آن‌ها ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نیروهای حق التدریسی، نهضتی و سرباز از دیگر افراد بلاتکلیف در این وزارت‌خانه هستند، تاکید کرد: 

تعداد افراد این گروه‌ها بسیار زیاد است. آن‌ها مدت‌ها کار کردند بدون اینکه وضعیت مشخصی داشته باشند.

خانلری اضافه کرد: 

از زمان وزیر سابق از سوی این وزارت‌خانه اعلام کمبود نیرو شده بود اما حالا اینکه نیروهای مورد نیاز را چگونه می‌خواهند جذب کنند، مشخص نیست.

این نماینده مجلس تاکید کرد: 

نظر ما این است که از همین نیروهای بلاتکلیف با در نظر گرفتن امتیازاتی آزمون گرفته شود و بعد جذب وزارت‌خانه شوند.

خانلری از تدوین یک طرح جدید خبر داد و گفت: 

دو تن از اعضای کمیسیون در حال تدوین طرح جدیدی برای ساماندهی این نیروها هستند که امیدواریم اثربخش باشد.