تشریح آخرین وضعیت معلمان حق التدرسی !

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: فرهنگیانی که ۶ماه سابقه جبهه دارند می توانند تا ۳۵ سال،ادامه خدمت دهند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
معلمان حق التدریس

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، سیدحسن حسینی در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و کارشناسان امور اداری و استخدامی آموزش و پرورش ادارات استان گلستان ، با بیان اینکه یکی از سیاست های این وزارتخانه نگهداشت نیرو ها است گفت: 

این موضوع بدان معنی نیست که این نهاد آموزشی مکلف به نگهداشت کلیه نیروها است.

وی افزود: 

این نهاد در راستای ارتقای سطح کیفی آموزش در جذب، تربیت و بکار گیری نیروها ی متخصص با نوع مدرک مرتبط تدریس است و در این راستا استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ضروری است.

حسینی تاکید کرد: 

بهترین راه برای ورود به آموزش و پرورش بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی یا جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها با مدرک مرتبط پس از برگزاری آزمون های استخدامی است و ضروری است این افراد، طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یک دوره مهارت آموزی یکساله را بگذرانند.

وی افزود: 

حضور نیروهای حق التدریسی برای آموزش و پرورش ضروری است اما این امر، به معنای استخدام رسمی آن ها نبوده و شرایط حق التدریسی ها همچون سایر ادارات و وزارتخانه ها بسته به نیاز و عدم نیاز نیروها است. بکار گیری نیرو در آموزش و پرورش منوط به همخوانی باشرایط مطرح شده توسط نظام آموزشی است.

حسینی ادامه داد: 

در سال های ۹۵ و ۹۶ تعداد ۸ هزار و ۲۰۰ نیرو در این نهاد استخدام شدند که همگی آن ها پس از بررسی ها و آزمون های بعمل آمده جزو نیروهای این نهاد شدند.

این مقام مسئول در وزارتخانه افزود: 

به استناد قانون سند تحول بنیادین ، سخنان رهبری و ماده ۶۳ قانون برنامه ششم،کسانی امکان استخدام در این نهاد را دارند که از دانشگاه های گفته شده ، گذراندن آزمون و مهارت آموزی قبل از شروع تدریس در این نهاد استخدام شوند.

وی تاکید کرد: 

سیاست وزارت آموزش و پرورش در نگهداشت نیروی انسانی است.

وی با بیان اینکه صرفه جویی در این نهاد در راستای کاهش بی دلیل نیرو نیست، گفت: 

وزارتخانه از به کار گیری و استخدام هایی که بار مالی بدون کارشناسی برای این نهاد به دنبال داشته باشد ، خوددادی می کند.

وی در تشریح وضعیت معلمان حق التدرس گفت:

به استناد قانون مصوب در سال ۸۸ تعداد ۶۰ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام رسمی و پیمانی شده اندو بعضاً در سابقه حق التدریسی آنان کمتر از ساعت موظف هفتگی بوده است.

وی افزود: 

در قانون برنامه ۶ توسعه،فرهنگیانی که ۶ ماه سابقه جبهه دارند می توانند از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار شده و تا ۳۵ سال، ادامه خدمت دهند.

حسینی گفت:

احکام این افراد در حال حاضر به دلیل عدم پیش بینی بارمالی ناشی از افزایش احکام، تا کنون صادر نگردیده است و تاکید می شود به محض تامین اعتبار، احکام مربوطه صادر خواهد شد.