اطلاعیه صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص شرایط ورود به بورس !

بورسی کردن شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای شفاف‌سازی و حفظ منافع فرهنگیان است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق ذخیره فرهنگیان، پیرو انتشار خبری با عنوان «ورود صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس در شرایط کنونی خطرناک است» به نقل از جناب آقای جبار کوچکی نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در تاریخ ١٤ شهریور ١٣٩٦ در خبرگزاری خانه ملت، جوابیه ای به شرح زیر جهت تنویر افکار عمومی منتشر شد.

به دنبال اعلام مدیرعامل موسسه مبنی بر ورود چهار شرکت تابعه موسسه به بورس و فرابورس، دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی عضو هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به این موضوع اعلام نگرانی کرده اند در حالی که اساسا این تصمیم در راستای شفاف‌سازی کامل و حفظ بهتر منافع فرهنگیان عضو موسسه صورت گرفته است.

از سوی دیگر، تمام تلاش مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در طول ٩ ماه گذشته معطوف به حفاظت از سرمایه فرهنگیان در صندوق و بازگرداندن مطالبات بانک سرمایه بوده که البته در مقاطعی با موانعی مانند حمایت آقای کوچکی نژاد از مدیرعامل سابق بانک سرمایه مواجه بودند که به گفته دادستان محترم کل کشور، در حال حاضر در زندان است.

در واقع در تمام معاملاتی که احتمال تبانی و سوء استفاده از منافع فرهنگیان وجود دارد، شکایات کیفری و حقوقی صورت گرفته و پرونده های مربوطه در جریان است. بنابراین مدیرعامل موسسه همه تمهیدات لازم را اندیشیده که منافع فرهنگیان عضو ضایع نشود. در این راستا در بسیاری از شرکت ها، امور به دست مدیران متخصص و متعهد سپرده شده تا از اشتباهات گذشته جلوگیری شود.

ادعای اینکه هنوز میزان سرمایه و دارایی شرکت های وابسته مشخص نیست نباید این شرکت ها وارد بورس شوند، این در حالی است که برنامه ریزی جهت بورسی کردن برخی از شرکت‌ها در راستای شفاف‌سازی و حفظ بهتر منافع فرهنگیان صورت گرفته است. همچنین دارایی‌های موسسه و شرکت ها، به شکل دقیق‌تر، کامل تر و روزآمدتر در اسناد و سوابق مربوطه منعکس شده و احتمال سوء مدیریت‌های آینده را کاهش می‌دهد.

یکی از راه های مشخص کردن ارزش دارایی و سرمایه شرکت ها، ورود به بورس و فرابورس است زیرا این اقدام طی یک پروسه بسیار دقیق صورت می گیرد و ارزش واقعی دارایی فرهنگیان مشخص می شود. از سوی دیگر فلسفه وجودی معاملات بورسی، مشخص شدن ارزش روز دارایی‌ها و همچنین قرار گرفتن در اتاق شیشه‌ای است بنابراین بسیار جای تعجب دارد که آقای کوچکی نژاد با چنین روندی مخالف بوده و شفاف‌سازی و ارزش گذاری واقعی دارایی‌های موسسه را خسارت بار می داند.

واضح است هر گونه تغییر در پرتفوی سرمایه‌گذاری‌های موسسه، کاملا تخصصی، علمی و اقتصادی و بر اساس پروسه‌های پیش‌بینی شده در استراتژی های موسسه و شرکت های تابعه با رعایت کلیه قوانین و مقررات موجود صورت می گیرد و طبیعتا راهنمایی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در این مسیر راهگشا خواهد بود.
همرسانی نوشتار: