شرایط و جزییات شرکت در آزمون انتخاب رشته آموزش و پرورش !

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش از برگزاری امتحان مجدد انتخاب رشته در پایه نهم خبر داد و گفت: دانش آموزانی که کف نمره دروس تخصصی برای ورود به رشته‌های تحصیلی را در جریان هدایت تحصیلی کسب نکرده‌اند می‌توانند مجددا امتحان بدهند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
عظیم محبی

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، عظیم محبی، در خصوص روند هدایت تحصیلی دانش آموزان، اظهار کرد: 

امسال هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم با موفقیت انجام شد و کارنامه هدایت تحصیلی پس از برگزاری آزمون شهریورماه دانش آموزان تجدیدی صادر خواهد شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: 

اگر دانش آموزی نتوانسته باشد در رشته و دروسی که می خواسته به دلیل کمبود ظرفیت هدایت شود و یا نتوانسته استاندارد نمره را کسب کند، می تواند در شهریورماه آزمون دهد.

محبی با بیان اینکه این موضوع به استان ها ابلاغ و تمهیداتی فراهم شده است تا دانش آموزانی که موفق به کسب کف نمره نمی‌شوند بتوانند مجددا امتحان بدهند افزود: 

در شیوه نامه هدایت تحصیلی هم پیش بینی شده آنها که حد نصاب رشته‌ای را کسب نکرده‌اند می‌توانند شهریور ماه دوباره در آزمونی شرکت کنند. البته شرط این است که آن رشته ظرفیت داشته باشد.

وی درباره شرایط و نحوه اقدام برای شرکت در این آزمون بیان کرد: 

دانش آموزان باید به مدرسه یا کمیته هدایت تحصیلی مناطق خود مراجعه کنند، در آنجا به آنها اطلاع رسانی می‌شود و فرم تقاضایی در اختیارشان قرار می گیرد تا آن را پر کنند. برگزاری این آزمون بر عهده مناطق آموزش و پرورش است.
همرسانی نوشتار: