دورهمی مردان اول روابط عمومی آموزش و پرورش !

در این مراسم 9 مرد که نفر اول روابط عمومی‌های آموزش و پرورش در دوران وزرای مختلف محسوب می‌شوند، بار دیگر به وزارت آموزش و پرورش آمدند تا از تجارب خود بگویند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۱
دورهمی آموزش و پرورش

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، آموزش و پرورش در سال‌های ابتدایی انقلاب، اداره روابط عمومی به صورت جداگانه نداشت اما چند سال بعد با تغییرات ساختاری، بخش روابط عمومی ایجاد شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش در ساختارهای چند سال پیش این وزارتخانه، به «مرکز ارتقا» یافت و نام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی را به خود گرفت.

پس از اخذ رأی اعتماد سید محمد بطحایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش از مجلس، انتخاب «مرتضی نظری» به عنوان رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش جزو نخستین انتصاب‌های وزیر محسوب می‌شود.

جدا از آنکه همواره مدیران روابط عمومی جایگاه ویژه‌ای در ادارات دارند و به نوعی دست راست وزیر و مدیرعامل محسوب می‌شوند، در وزارت آموزش و پرورش پس از آمدن وزیر جدید، این پُست خالی بود چراکه علیرضا جدایی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش در دوران وزارت علی‌اصغر فانی و وزارت فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، بازنشسته شده بود.

مرتضی نظری، مدیر جوانی است که در دوران علیرضا جدایی، معاونت رسانه‌ای مرکز اطلاع‌رسانی را تجربه کرده بود و شناخت جامعی نسبت به این مرکز داشت؛ او دوباره به مرکز آمد و سعی کرد در ابتدا از تجارب بزرگان این حرفه در وزارت آموزش و پرورش بهره ببرد.

در مراسم روز گذشته، آقایان فرازی، شمسینی انوار، علیرضا حاجیان‌زاده و جواد ارجمند‌فر از مدیران روابط عمومی وزارت محمدعلی نجفی، آقای روح‌الله میرزایی و میرزاعلی آیت‌اللهی در دوران وزارت حسین مظفر، آقای غلامرضا نیکبخت در دوره وزارت حسین مظفر و وزارت مرتضی حاجی، احمد مرادی در دوره وزارت علیرضا علی‌احمدی و علی فرهادی در دوره وزارت حمیدرضا حاجی‌بابایی حضور داشتند.

حضور مردان باتجربه روابط عمومی در این مراسم، فضای بسیار شاد و مفرحی را ایجاد کرده بود هر چند فقدان «حسین زاده حسین» مرد مهربان، صمیمی‌ و فعال حوزه روابط عمومی، به خوبی احساس می‌شد.

مرحوم زاده‌حسین که در دوران وزارت محمود فرشیدی، مدیریت روابط عمومی آموزش و پرورش را به عهده داشت، در سال 92 طی سانحه رانندگی، درگذشت.

قاب عکسی از مرحوم زاده‌حسین در مراسم تجلیل از مدیران روابط عمومی‌های آموزش و پرورش قرار داشت و مدیران، یاد وی را گرامی داشتند.

مراسم تجلیل از مردان اول روابط عمومی آموزش و پرورش کشور ساده و بی آلایش برگزار شد و شاید بتواند الگویی برای سایر روابط عمومی‌ها باشد تا کسب تجربه از بزرگان را از خاطر نبرند و بدانند این جایگاه، همیشه ماندنی نیست.

در مراسم روز گذشته، جای خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش نیز خالی بود، کسانی که با مدیران روابط عمومی‌ها خاطره داشتند و ارتباطات دو جانبه آنها در راستای ارتقای نظام تعلیم و تربیت کشور، مؤثر بوده است.