دومین استراتژی مهم آموزش و پرورش در دولت دوازدهم !

سیدمحمد بطحایی در نشست مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران، با مفیدخواندن استراتژی علت یابی در مواجهه با مشکلات که روند مرسوم همه دستگاه های اجرایی است، اظهار کرد: گاه اوقات با مدد از استراتژی رفع معلول ها می توانیم طرح های زودبازده را اجرا کنیم، این استراتژی براساس تئوری پنجره شکسته شکل می گیرد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
بطحائی

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر جدید آموزش وپرورش در این نشست گفت: 

در دولت دوازدهم تلاش می کنیم در راستای سند تحول، 3 زیرنظام باقی مانده را درکوتاه ترین زمان تهیه و تدوین کنیم و با الهام از تئوری پنجره شکسته برخی از برنامه های زودبازده را به اجرا درآوریم. 

بطحایی عدم پاسخ گویی سریع و انعکاس به موقع به موضوعات را یکی از علل شکست سازمان‌ها خواند و افزود: 

بعضی از سازمان ها و دستگاه ها روزی شهرت داشتند، اما امروزه نامی ازآنها نیست که علت آن در عدم پاسخ گویی به هنگام به مسائل و موضوعات نهفته است، بنابراین استان ها باید با تأکید براستفاده از فناوری های روز نسبت به تمام مسائل عکس العمل مناسب و به موقع داشته باشند.

وزیر آموزش وپرورش اصلاح محتوا و متن کتاب‌های درسی را دومین استراتژی آموزش وپرورش در دولت دوازدهم خواند و خاطرنشان کرد: 

اصلاح و تغییر محتواهای آموزشی زمان براست و باید از ابتدا آغاز شود، البته کتاب های درسی قبل تا جایگزین شدن کتب درسی جدید برقرار خواهد بود.

وی تغییر محتوای برنامه ها به عنوان دومین استراتژی را مبتنی بر 2 بخش، متن برنامه وتحول مدیریت دانست و افزود: 

با ادامه مسیر فعلی تا 2 سال دیگر هم وضعیت آموزشی به حدمطلوب نخواهد رسید، بنابراین، هرچند ممکن است تغییربا چالش ها و مقاومت هایی رو به رو شود، اما انجام آن اجتناب ناپذیر است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، بطحایی گفت: 

پیش نویس هایی برای تغییر در روش مدیریت آموزش وپرورش تهیه وتدوین شده که به زودی برای بررسی در دستور کار قرار می گیرد و با تصویب آن طرح های جدید محقق خواهد شد.

وی با ابراز امیدواری از این که سال تحصیلی جدید مبتنی بر توصیه های رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محترم آغاز شود و جامعه نیز تأثیرات آن را لمس کند،‌ادامه داد: 

تقارن ماه محرم و مهر منشأ برکت است و بهره گیری از فضای گذشت وایثارگری که در فرهنگ عاشورا وجود دارد، می تواند برای دانش آموزان و فرهنگیان به عنوان یک الگوی جاودان مورداستفاده قرار گیرد.