شرایط عمومی، اختصاصی و ویژه جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان + عکس

شرایط ویژه و اختصاصی جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان برای امسال بارعایت ضوابط و در برخی از رشته های دانشگاهی اعلام شد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
استخدام فرهنگیان

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، شرایط ویژه و اختصاصی جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان برای امسال بارعایت ضوابط و در برخی از رشته های دانشگاهی به شرح زیر اعلام شد.

شرایط عمومی:

براساس این اعلام نیاز متقاضیان نیازمند داشتن برخی شرایط عمومی و اختصاصی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به عنوان اعضا هیئت علمی هستند که این شرایط به این شرح است:

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران. تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون Law اساسی تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران. وفاداری به نظام جمهوری اسلامی. تخلّق به اخلاق علمی و رفتار مناسب با شئونات اسلامی و دانشگاهی. عدم سوء پیشینه و منع قانونی برای استخدام در موسسات دولتی. برخورداری از سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن نقص عضو. التزام به قوانین و مقررات صنفی،اخلاق حرفه ای. برخورداری از حسن شهرت اخلاقی،عقیدتی و سیاسی،عدم اعتیاد به مواد مخدر Drugs نداشتن سوابق محکومیت کیفری و انتظامی ،عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی. عدم سابقه فعالیت موثر علیه نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه وابستگی یا گرایش به سازمانها و تشکلهای محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی. دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای داوطلبان ذکور.

شرایط اختصاصی :

1- دارا بودن مدرک دکتری تخصصی از دانشگاههای معتبر داخل یا خارج کشور مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمان فراخوان. 2- عدم استخدام، تعهد خدمت یا بورس در سایر دانشگاهها و موسسات دولتی و غیردولتی به استثنای همکاران شاغل در آموزش و پرورش که در زمان شرکت در فراخوان حداکثر 15 سال سابقه خدمت داشته باشند. 3- داشتن حداکثر 45 سال سن برای متقاضیان استخدام پیمانی هیأت علمی با مرتبه استادیاری. 4- محل خدمت متقاضیان بر حسب نیاز دانشگاه تعیین شده است، در عین حال از آنجا که دانشگاه یک سازمان یکپارچه( پیکره واحد) می باشد اختیار دارد که محل خدمت متقاضیان را در هر استان دیگر تعیین نماید.

تبصره: پرونده متقاضیان مطابق نیازهای اعلام شده گروههای آموزشی بررسی خواهد شد، دانشگاه در قبول یا رد درخواست ها مختار بوده و ارسال مدارک هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند.

توجه: به پرونده متقاضیانی که درخواست آنان مطابق با نیازهای اعلامی دانشگاه در فراخوان نباشد ترتیب اثر داده نخواهد شد. در هر مرحله از بررسی اگرخلاف موارد اظهار شده توسط متقاضی مشخص شود پرونده از روند بررسی خارج خواهد شد.

شرایط ویژه :

1- داشتن سطحی متناسب از آگاهی و معارف دینی. 2-داشتن سوابق دفاع از آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی و سوابق ارزشمند عملی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران. 3-توانایی درجهت ارتقای دینی و پرورش نسل دانشجو معلمانی مؤمن، متعهد، امیدوار با هویت اسلامی. 4-التزام عملی به گسترش وتقویت ایمان، اعتقاد اسلامی، تهذیب و تزکیه نفس و افزایش باور عمومی نسبت به عقاید اسلامی و اعتلای روح معنویت و مکارم و فضائل اخلاقی. 5-التزام به گسترش و تقویت برنامه های اسلامی شدن مراکز آموزش عالی واعتقاد به بومی سازی علم در ساحتهای متنوع آن. 6-معتقدبه مبانی دینی و ارزشهای اسلامی وانقلابی ،دارای فضائل اخلاقی و ارزش های والای انسانی، کار آمد و توانمند در طراز جمهوری اسلامی ایران. 7-شناخت عمیق از فرهنگ دینی و میهنی و اعتقاد کامل به کارآمدی فرهنگ اسلامی. 8- علاقمند به خدمت رسانی فرهنگی و احساس تعلق به فرهنگ اسلامی-ملی. 9- احساس مسئولیت نسبت به مسائل انسانی و اجتماعی، ارزشها و نگرشها و امیدوار به رشد و تعالی آن. 10- اهتمام در تربیت اخلاقی،دینی و ایجاد فضای دین پرورانه در دانشگاه بعنوان کانون پیشرو جامعه.

شرایط جذب رشته تربیت اسلامی:

مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای حوزه تربیت اسلامی شامل موارد ذیل است:

الف) دارندگان مدرک دکتری تخصصی تعلیم و تربیت اسلامی

ب) دارندگان مدرک دکتری تخصصی فلسفه تعلیم و تربیت با گرایش تربیت اسلامی

ج) دارندگان مدرک دکتری تخصصی فقه تربیتی

د) دارندگان مدرک سطح سه حوزوی ( سطح چهار در اولویت می باشد) که دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته های برنامه ریزی درسی یا فلسفه تعلیم و تربیت دارای کارشناسی ارشد معتبرمی باشند

**نکته: اعلام نیاز دانشگاه در رشته فقط تربیت اسلامی محل خدمت پردیس های استان قم طرح سربازی ( دکتری تخصصی ) می باشد که در سامانه نور رضوی طرح سربازی ( کارشناسی ارشد ) قید شده است.

**نکته: اعلام نیاز دانشگاه در رشته فقط تربیت اسلامی محل خدمت پردیس های استان همدان جنسیت مرد و زن می باشد که در سامانه نور رضوی جنسیت مرد قید شده است.

شرایط جذب گروه معارف اسلامی:

شرط اول: دارا بودن دکتری تخصصی در یکی از رشته های الهیات در کلیه گرایش ها، رشته تاریخ در گرایش های تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب اسلامی، رشته مدرسی معارف اسلامی در کلیه گرایش ها و یا ترجیحا سطح چهار حوزوی در یکی از گرایش های تخصصی آن.

تبصره: در جذب خواهران برای استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد دارندگان کارشناسی ارشد معتبر که سطح سه حوزوی نیز دارند قابل قبول بوده و در صورتی که سطح چهار یا دکتری تخصصی همخوان در رشته های مذکور موجود باشند در اولویت هستند.

شرط دوم: دارا بودن مجوز تدریس در دروس معارف اسلامی از معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها.

شرایط جذب رشته مدیریت آموزشی

در خصوص اعلام نیاز رشته مدیریت آموزشی، رشته مدیریت آموزش عالی نیز پذیرفته می شود.

هیات علمی

همرسانی نوشتار: