تامین منابع با روش های جدید سیاست تازه آموزش و پرورش !

وزیر آموزش و پرورش درآئین تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفت : مدیریت بهینه منابع تنها راه خروج این سازمان از چالش های آموزش و پرورش است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
بطحائی

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، سیدمحمد بطحایی درآئین تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ، در ساختمان شهید رجایی ، اظهار کرد : 

امروزه سازمان های عمومی مانند آموزش و پرورش که ماموریت شان ، خدمت به عموم مردم است همواره با دو چالش روبرو هستند اول افزایش سطح انتظارات و توقعات از این دستگاه ها و دوم کمبود منابع مالی کافی برای انجام فعالیت هاست. 

وی افزود: 

در چنین دستگاه هایی هرقدر امکانات افزایش یابد دامنه ماموریت ها نیزگسترده می شود و تنها پاسخ به 2 چالش کمبود منابع و افزایش انتظارات ، مدیریت بهینه منابع است .

بطحایی ادامه داد : 

درآموزش و پرورش منابع مالی قابل توجه است اما بهره وری مناسب از این منابع صورت نمی گیرد و ممکن است گاهی اوقات اتلاف منابع را نیز شاهد باشیم . بنابراین همه باید برای افزایش بهره وری تلاش کنند .

وی ، آموزش و پرورش را یکی از متمرکزترین سازمان های کشور بر شمرد و خاطر نشان کرد :

باید پذیرفت روش های سنتی مرسوم ، دیگر درآموزش و پرورش پاسخگو نیست پس تمرکز را بایدکاهش داد زیرا ادامه روش های مدیریتی فعلی درآموزش و پرورش ، کاهش کیفیت را نیزدر پی خواهد داشت .

وزیر آموزش و پرورش گفت : 

هنر مسئولین درآموزش و پرورش باید این باشد که با طراحی روش های جدید، بهره وری از منابع را افزایش دهند و برای ورود به این عرصه نیازمند جرأت و جسارت هستیم زیرا سیستم به روش های سنتی عادت کرده است و ممکن است در برابر تغییرات مقاومت کند.

عضو کابینه تدبیرو امید تصریح کرد : 

البته هیچ روش سنتی را قبل از جایگزین کردن روش نوین کنار نخواهیم گذاشت .

وی ادامه داد : 

از زحمات چند ماهه آقای فرزانه سپاسگزاری می کنم و ایشان را فردی حرفه ای ، متخصص ، پاک دست و خداترس می دانم و ازآقای الهیار می خواهم مسیری که آقای فرزانه درخصوص تمرکززدایی ، بودجه ریزی عملیاتی ، قیمت تمام شده و مدرسه محوری آغاز نموده است را ادامه دهد .

بطحایی ، الهیار را فردی مجرب درحوزه توسعه مدیریت دانست و تصریح کرد : 

مجلس شورای اسلامی وی را به عنوان یک کارشناس مورد قبول و مورد وثوق می شناسد بنابراین انتظار می رود با تسلطی که وی بر برنامه ششم توسعه دارد شاهد مشکلات کمتری در آموزش و پرورش باشیم .

وی همچنین، مدرسه محوری ، تمرکز زدایی ، تامین منابع با روش های جدید و پرهیز از به کارگیری روش های سنتی را ازجمله سیاست های آموزش و پرورش در دولت دوازدهم دانست .