اجرای نظام رتبه بندی معلمان و سند تحول در اولویت !

در پیام وزیر اسبق آموزش و پرورش آمده است: امیدوارم در سال تحصیلی جدید، سند تحول آموزش و پرورش، اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان، اعتلای دانش‌آموزان و توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان در اولویت قرار گیرد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۱
حاجی بابایی

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش و رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی کشور با صدور بیانیه‌ای با گرامیداشت تقارن مهر و محرم و هفته دفاع مقدس، تأکید کرد: 

در مجلس شورای اسلامی در تحقق اهداف سند تحول بنیادین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش همراه و همگام آموزش و پرورش خواهیم بود. 

در متن پیام حاجی‌بابایی آمده است: 

زنگ، زنگ مهر و مهربانی است؛ رنگ، رنگ خداست؛ کلاس، کلاس آزادی و آزادگی است؛ مقصد، راهی که تو می گویی، جایی که تو جویی؛ اصلا این سفر انتها ندارد؛ باید رفت و رفت؛ باید دست برید؛ تا دست یافت حیات طیبه.
آغاز مهر، فصل شادی و نشاط و شور و سرور است، فصل، فصل حیات است؛ فصل، فصل آزادی و آزادگی است؛ اصلاً فصل محرم آغاز و مهر هم موسم شروع است؛ محرم آغاز عشق و تعهد و حیات و سر زندگیست و مهر شروع علم و دانش و سازندگیست.
تقارن زیبای مهر و محرم، عطر دلدادگی دارد، شمیم تعهد و ایثار را در فضا پخش می‌کند، روح پرسشگری و آزادی و آزاد اندیشی در محرم تجلی یافته است.
محرم زیباترین جلوه حیات است؛ اصلا محرم اصل اساسی زندگی است که بعد از ۱۴۰۰ سال، دل‌ها به یادش احیا می‌شود؛ محرم زنده است چون زندگی در مهر محرم معنا می‌یابد.
بی شک حیات راستین یک ملت، همواره در گروی شناخت، معرفت و توجه به آرمان‌ها و ارزش‌های خویش تجلی می‌یابد‌ و کوشش و تلاش جدی در حفظ پیشینه‌ها و دستاوردهای ارزشمند و گرانقدر دینی و آرمانی و ملی هر قوم و امتی، از جایگاه رفیع و والایی برخوردار است.
محرم، مهر و دفاع مقدس همه لبریز از عطر یادهاست، یاد حسین(ع) و یاران شهیدش، یاد مهر و مهربانی و دوستی، یاد یاران و شهدا و ایثارها در دفاع مقدس….
یاد ابوالفضل(ع) علمدار دشت کربلا و یاد زینب(س) پیام آور روز عاشورا، و یاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس، که در مهر امسال در هم پیچیده‌اند و فضای بهار تعلیم و تربیت، آکنده از رایحه ایثار و شهادت و جانبازی شده است.
مهر و محرم و دفاع مقدس، هر سه میعادگاه آموختن، مظهر بالندگی و رشد و اعتلا، نماد بلوغ و رسش و قدم برداشتن برای رسیدن به هدفی والا و بی‌انتهاست.
با گرامیداشت فرارسیدن فصل شکوفایی، امیدواریم توجه به سند تحول آموزش و پرورش، اجرایی نمودن نظام رتبه‌بندی معلمان، توجه به ارتقای جایگاه و مرجعیت معلمان، رشد و اعتلای دانش‌آموزان و توجه ویژه به توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان در اولویت قرار گیرد؛ بی شک در مجلس شورای اسلامی در تسهیل تحقق این اهداف همراه و همگام وزارت آموزش و پرورش خواهیم بود.
تقارن مهر و محرم و پاسداشت هشت سال ایستادگی و دفاع مقدس ارج نهاده، بار دیگر ندای جنگ طلبی، اهانت و تهدید را که توسط ترامپ از تریبون سازمان ملل، جایگاهی که باید از آن ندای صلح و انسان دوستی شنیده شود، محکوم و اعلام می‌کنیم، ملت بزرگ ایران در سایه وحدت و همدلی و هم افزایی با زعامت رهبری فرزانه که همواره خطر اعتماد به استکبار بزرگ را گوشزد کرده، در برابر هر گونه زیاده خواهی استکبار و صهیونیست ایستاده است.
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به تأسی از آموزه‌های قرآنی و سنت پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) و پشتوانه تاریخ و فرهنگی متمدن، درخشان و شکوهمند‌، خواستار صلح پایدار، مهر و مهربانی و انسان دوستی و زندگی ایمن برای همه انسان‌های جهان است و اجازه هیچگونه اهانت و دخالت در امور خود را به هیچ قدرتی در جهان نخواهد داد.
همرسانی نوشتار: