استمرار خدمت معلمان در آستانه بازنشستگی !

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران از استمرار خدمت یک چهارم معلمان در آستانه بازنشستگی در پایتخت خبر داد و گفت: اجباری برای تدریس هفتگی معاونان و مدیران مدارس نداریم به شرط آنکه نیروی مورد نیاز در منطقه تامین شده باشد.

  1. ۱۱ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
فرهنگیان بازنشسته

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد، نادر جهان آرای در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگیان، در پاسخ به اینکه آیا درسال تحصیلی جاری مدیران و معاونان مدارس تهران بر اساس دستورالعمل سال گذشته وزارت آموزش و پرورش از تدریس شش ساعت در هفته معاف شده‌اند یا خیر ؟ اظهار کرد: 

 به لحاظ علمی خوب است که مدیران و معاونان مدارس در کلاس درس تدریس کنند و اطلاعاتشان بروز باشد، بنابراین تدریس به لحاظ علمی درست است و مشکلی ندارد، اما ممکن است شرایط برای همه مدیران مهیا نباشد. 

وی افزود: 

اکنون در مناطق تهران، بسته به اینکه کدام از مدارس دچار کمبود نیروی انسانی باشند، مدیر و معاون مدرسه باید به کلاس درس بروند و تدریس کنند، اما آن دسته از مناطق که کمبود ندارند، موظف نیستند و به خودشان تفویض اختیار شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران درباره استمرار خدمت فرهنگیان در آستانه بازنشستگی در راستای تامین نیروی انسانی نیز گفت: 

مقرر شده بود آموزگاران مرد و زن در آستانه بازنشستگی در تهران اگر دارای مدرک لیسانس باشند، پس از ۳۰سال سابقه و اگر دارای مدرک فوق لیسانس باشند پس از ۳۵سال سابقه بتوانند در آموزش و پرورش بمانند و ادامه خدمت بدهند.
جهان آرای افزود: 
حدود ۱۰۰۰ نفر از ۴۰۰۰ معلم در آستانه بازنشستگی، امسال ادامه خدمت می‌دهند.