علت عدم پرداخت سنوات ارفاقی معلمان چیست ؟

معاون وزیر آموزش و پرورش درباره مشکل اشتغال معلولان توضیح داد و گفت: دستگاه‌های مسئول در زمینه اشتغال معلولان باید به میدان بیایند و شورای معلولان تشکیل شود. قانونگذار باید بر جذب این افراد در دستگاه‌ها اجبار کند و اگر دستگاه‌ها مکلف شدند و اقدامی نکردند پیگیری‌های حقوقی در این زمینه صورت گیرد. آمارها حاکی از آن است که تا ۱۰ درصد جمعیت هر کشور دارای مشکلات خاص هستند که باید برای پنج درصد از این افراد برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
مجید قدمی

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد (سکوی اجتماعی خبر) مجید قدمی؛ رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و معاون وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان این سازمان برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مشکلات معلمان استثنایی و همچنین عدم پرداخت سنوات ارفاقی این معلمان توضیح داد و گفت: 

با پیگیری‌هایی که صورت گرفت سنوات ارفاقی معلمان تامین اجتماعی حل شد اما برای سنوات ارفاقی سال‌های ۸۸ تا ۹۱ معلمان گفته شد که باید مجوز اخذ شود که این موضوع در جلسه دولت مصوب شد و هم اکنون در مرحله تامین منابع مالی است. بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان به عنوان سنوات ارفاقی به معلمان پرداخت شود یعنی ما به هریک از معلمان ۵ تا ۱۰ میلیون تومان بدهکاریم. این سنوات مربوط به همه معلمانی است که در سال‌های ۸۸ تا ۹۱ در سازمان مشغول بودند و بازنشستگان را هم شامل می‌شود.