ورود پلیس فتا به تخلفات انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش، گفت: تخلفات اندکی در انتخاب هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان از میان فرهنگیان رخ داده که با همکاری پلیس فتا رد یابی شده است.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
محمد بطحایی

به گزارش سرویس اجتماعی نوداد (سکوی اجتماعی خبر) جلسه رونمایی از «سامانه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس» با حضور وزیر آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد. سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم رونمایی سامانه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، گفت: 

فرایند انتخاب و انتصاب مدیران صرفا محدود به شناخت مدیران آموزش و پرورش بود.

وی افزود: 

همه کسانی که دارای شایستگی مدیریت هستند می توانند در سامانه ثبت نام کنند. یک کمیته تخصصی از آنان مصاحبه علمی می گیرند. در نهایت شخصی که امتیازات لازم را آورده باشد انتخاب می شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: 

با راه اندازی این سامانه دامنه انتخاب برای افراد اصلح و شایسته گسترده می‌شود. پس از اجرای آزمایشی و استقرار این سامانه در ادارات آموزش و پرورش و سپس در مناطق نیز مستقر می کنیم تا افراد شایسته انتخاب شود.

بطحایی در باره ی حضور کمرنگ فرهنگیان در انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان نیز گفت: 

این انتخابات در اموزش و پرورش وجود نداشته است. کاری که تازه آغاز می‌شود نقایصی دارد. ۲۶ درصد شرکت کردند. با روش های جدیدی که مشارکت مستقیم را از فرهنگیان داریم، استقبال نیز بیشتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: 

این سامانه ویژه مدارس دولتی است و مدارس غیر دولتی تابع آن نیست.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری آزمون در مدارس غیر دولتی، افزود: 

مصوبه در این رابطه رسما ابلاغ نشده است. مدارس غیر دولتی منتظر ابلاغ رسمی هستند امااطلاع رسانی شده است‌ و ما از مدارس غیردولتی توقع داریم آزمون برای پایه هفتم برگزار نکنند.

بطحایی گفت: 

سه تا چهار مدرسه غیر دولتی بزرگ به بنده نامه نوشته اند که آزمون را متوقف خواهند کرد.

وی با اشاره به مدارس به صورت‌مجمتع بیان کرد: 

اجرای این طرح آثار مثبت دارد و به سمت آن حرکت خواهیم کرد. مهمترین مانع این است که فضای آموزشی ما مناسب اجرای این طرح نیست اما در ساخت جدید به سمت مجتمع می رویم.

بطحایی درباره تدریس معاونان و مدیران گفت: 

معاونان و مدیران باید ۶ ساعت تدریس داشته باشند و دستورالعمل نیز ابلاغ شده است و تمکین خواهند کرد، اگر انجام نشود برخورد می کنیم.

وی ادامه داد: 

دو جلسه برای حذف کنکور با وزارت علوم برگزار کردیم اما در تلاشیم تا به زودی زمانبندی آن را منتشر کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مخالف افزایش امتحانات نهایی هستیم گفت: بار روانی افزایش امتحانات نهایی زیاد است.

وی بیان کرد: 

بحث ما با سازمان سنجش این است که اگر امتحانات نهایی در آزمون ورودی دخالت بالایی داشته باشد می توانیم اصلاحاتی را انجام دهیم.

بطحایی درباره تخلفات صورت گرفته در انتخابات هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان از میان گفت: 

یکسری تخلفات صورت گرفته است. اما باید توجه کرد این انتخابات هیئت امنای صندوق ذخیره است و ما در انتخابات بزرگتر از این تخلفاتی را مشاهده می کنیم.

وی ادامه داد: 

هم اکنون گروهی فقط برای پیگیری این کار تشکیل شده است و تخلفات را مورد به مورد پیگیری می کنند و شواهدی را بدست آورده اند تا مواردی که شواهدی برای آن بدست آمده است و ما را به وقوع تخلف مطمئن می‌کند بلافاصله فردی که با این روش انتخاب شده است حذف می شود و آرای او باطل می شود.

بطحایی تاکید کرد:

حجم این تخلفات زیاد نیست و در دو استان بوده است که در هر دو مورد با پلیس فتا همکاری شده است و این تخلفات رد یابی شده است و سامانه پیامک و آی پی که توسط آن تخلف صورت گرفته مشخص شده است و انشاالله مشکل را حل خواهیم کرد.

وی درباره حضور معاونان در برنامه های کنکوری تبلیغاتی، گفت: 

حتما به آنان تذکر خواهم داد.