بارش برف و باران در جاده های استان های شمالی ایران !

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در جاده‌های برخی استان‌های شمالی خبر داد.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
ایران؛ ماسولہ کے برفیلے پہاڑوں کی تصویری جھلکیاں

به گزارش سرویس اجتماعی نوداد (سکوی اجتماعی خبر) سرهنگ نادر رحمانی ، با اشاره به آخرین وضعیت جوی در محورهای مواصلاتی کشور اظهار کرد: 

در حال حاضر بر اساس گزارشات دریافتی شاهد بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی چند استان کشور هستیم که این بارش‌ها باعث لغزنده شدن معابر و افزایش احتمال بروز تصادف شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: 

بر این اساس بارش برف در برخی محورهای استان گلستان، خراسان و محورهای فیروزکوه گدوک و کیاسر به سمنان در استان مازندران گزارش شده و تردد در محورهای برفگیر این استان‌ها حتماً با همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی امکانپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: 

علاوه بر بارش برف، بارش باران نیز در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی این سه استان ادامه دارد و با توجه به لغزندگی این معابر لازم است تا رانندگان با سرعت مطمئنه و پرهیز از شتاب، رانندگی کنند.

رحمانی با بیان اینکه تمهیدات ترافیکی برای برخی محورهای ترافیکی در روز جمعه دیده شده است گفت: 

با توجه به افزایش بار ترافیکی بازگشت از شهرهای شمالی، محدودیت‌های ترافیکی را برای محور کرج به چالوس پیش بینی کرده‌ایم و از عصر روز جمعه تردد در این محور به صورت یک طرفه انجام خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در پایان از رانندگان خواست تا با توجه به بارش‌های اخیر و افزایش میزان بارندگی‌ها، حتماً در حین سفر تجهیزات زمستانی، زنجیرچرخ و وسائل مورد نیاز را به همراه داشته باشند تا خدای ناکرده دچار مشکلاتی نشوند.