هشدار به تکرار وقایع گذشته !

رهبر داعش دستور حمله به ترکیه و عربستان را صادر کرد

ابوبکر البغدادی، رهبر (داعش) در سخنانی نسبت به پیروزی این گروه در نبرد موصل ابراز اطمینان کرده و دستور حمله به ترکیه و عربستان را داده است.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
رهبر داعش

البغدادی در این نوار صوتی که تحت عنوان "این وعده خدا و رسول خداست" توسط وبسایت فرقان، گفته که نفرات تحت امر او از قوای دشمن نیرومندتر هستند و از آنان خواسته است به "جهاد" ادامه دهند و صحنه نبرد را ترک نکنند.

رهبر داعش در خطبه سی و دو دقیقه ای خود که به عربی ایراد کرده، نفرات داعش و ساکنان مناطق تحت تصرف این گروه در شمال عراق را مخاطب قرار داده و گفته است: "به همه مردم نینوا به خصوص رزمندگان مجاهد می‌گویم که در رویارویی با دشمن کافر، گرفتار ضعف و فتور نشوید، عقب نشینی نکنید، زیرا حفظ مواضع‌تان با افتخار هزار بار آسان‌تر از عقب‌نشینی خفت‌بار است." البغدادی به نفرات داعش دستور می‌دهد "در سرزمین کفار آشوب برپا کنید و از خونشان رود‌ها جاری سازید."

وی در تلاشی آشکار برای قانع کردن چند هزار تن ساکنان موصل برای ادامه اطاعت از داعش و خودداری از استقبال از نیروهای طرف مقابل، به سنیان عراق هشدار داده است که به دولت تحت تسلط شیعیان در این کشور اعتماد نکنند و گفته است: "سیاسیون شما نسبت به شما شنیع‌ترین خیانت‌های تاریخ را روا داشته‌اند."

ابوبکر البغدادی در این نوار رفتار خشونت‌آمیز شبه‌نظامیان شیعه عراقی با شهروندان سنی این کشور در گذشته را یادآور شده و کوشیده است در ائتلاف نظامی کنونی، شامل نیروهای ارتش عراق و نفرات سنی و شیعه، شکاف ایجاد کند. وی با اشاره به پرچم‌های شبه نظامیان شیعه، که برخی از آنان تحت حمایت حکومت ایران هستند، خطاب به مردم عراق گفته است: "آیا از خطاهای گذشته درس عبرت نمی‌گیرید؟ به پرچم‌ها و شعارهایشان توجه کنید."