دومین گاف ملانیا ترامپ

سرقت ادبی از مارلا مپلس

پس از متهم شدن به سرقت ادبی از میشل اوباما، ملانیا ترامپ این بار متهم به سرقت یک خط از همسر دوم آقای ترامپ شد.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
سرقت ادبی از مارلا مپلس

پس از سخنرانی در کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه، که متهم به سرقت ادبی از میشل اوباما شد، ملانیا ترامپ اولین سخنرانی عمومی خود را ارائه داد. با وجود غلبه بر خجالت ملی از سرقت مستقیم کلمات از بانوی اول، خانم ترامپ دوباره با این اتهامات مواجه شد.

اما این بار او به سرقت یک خط از همسر دوم آقای ترامپ، مارلا مپلس متهم شده است.

مارلا مپلس

در سخنرانی در یک رویداد کمپین در بروین، پنسیلوانیا، خانم ترامپ در مورد شایستگی شوهرش برای رئیس جمهور شدن سخنرانی کرد.

ملانیا ترامپ

او گفت: "او فوق العاده ترین رئیس جمهور ایالات متحده خواهد شد".

او عشق خود را به ایالات متحده با عشق به شوهرش یکسان دانست، و زندگی خود در اسلوونی، در قبل از مهاجرت در دهه 1990 را یادآوری کرد.

او گفت: "آن یک دوران کودکی زیبا بود، پدر و مادر من فوق العاده بودند." البته همه ما این مکان باور نکردنی به نام" امریکا " را می شناسیم. ...

"امریکا به این معناست، اگر شما رویای چیزی را داشته باشید، شما می توانید آن رویا را به واقعیت تبدیل کنید."

مربی و مورخ آماتور یونی برندر نخست به این خط در توییتر اشاره کرد، که به نظر می رسد از مصاحبه 2011 با خانم مپلس برداشته شده است.

ملانیا ترامپ و دونالد ترامپ

" اگرچه من اهل یک شهر کوچک 500 نفره بودم، اما من رقص، نواختن کلارینت، و نواختن ترومپت، و در عین حال همه ورزش هایی که به یک بچه بازیگوش متولد جنوب اجازه داده می شد را یاد گرفتم" خانم مپلس که با آقای ترامپ 1993-1999 ازدواج کرده بود ، گفت. "من بر این باور هستم که اگر شما رویای چیزی را داشته باشید، شما می توانید آن رویا را به واقعیت تبدیل کنید. ..."

آقای برندر می گوید به نظر می رسد این نقل قول تغییری از یک اصل شناخته شده است که منتسب به نویسنده آمریکایی قرن بیستم ویلیام آرتور است - "اگر شما بتوانید چیزی را تصور کنید، شما می توانید آن را ایجاد کنید اگر شما رویای چیزی را داشته باشید، شما می توانید آن رویا را به واقعیت تبدیل کنید"

او توضیح داد که استفاده از نقل قول لزوماً ممکن است نشانگر یک کپی مستقیم از خط مارلا مپلس نباشد.

او گفت: "احساس من این است که آن ممکن است کمی پیچیده تر از چیزی باشد که توییتر اجازه داده است، زیرا فقط این دو نفر نیستند که این نقل قول غلط دقیق و مختصر استفاده کرده اند"، "اما ... کل بند در مصاحبه از موازات خوبی با تم های سخنرانی برخوردار است.

دونالد و ملانیا ترامپ

"مطمئن نیستم که آیا ملانیا به طور مستقیم از قطعه مپلس استفاده کرده یا یک لینک وجود دارد. شاید از این راه [دونالد ترامپ] آنها را سازماندهی کرده است- به یک روش بسیار فرمولی"

خانم ترامپ در طول RNC در جولای پس از به کار بردن جمله ای نزدیک به جمله سخنرانی خانم اوباما در سال 2008 مورد هجوم انتقادات قرار گرفت.

او گفت: "از سن جوانی، پدر و مادرم به من ارزشی را آموختند که اگر شما برای آنچه که در زندگی می خواهید باید سخت کار کنید". "اینکه صحبت های شما نشانگر شخصیت شما است، و شما آنچه که می گویید را انجام می دهید و به قول خود پایبند هستید. اینکه شما به مردم احترام می گذارید. آنها به من ارزش ها و اخلاقیات زندگی روزانه شان را آموزش دادند.

"این پیامی است که من همچنان به پسر مان انتقال می دهم. و ما باید این درس ها را به نسل های بعد منتقل کنیم. زیرا ما می خواهیم کودکان مان در این کشور بدانند که تنها محدودیت برای رسیدن به موفقیت قدرت رویاهای آنها و تمایل شان برای کار کردن روی آنها است.