چگونه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد

دلیل واقعی مردم برای انتخاب دونالد ترامپ

علیرغم پیش بینی ها، دونالد ترامپ توانست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
دلیل واقعی مردم برای انتخاب دونالد ترامپ

دلیل واقعی مردم برای انتخاب دونالد ترامپ

این خبر که نامزد جمهوری خواهان دونالد ترامپ موفق برنده انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شد در سراسر جهان طنین انداخت، اگر چه پیامدهای این تصمیم به یاد ماندنی رای دهندگان آمریکایی هنوز به طور کامل درک نشده است.

واضح است که در روز چهارشنبه، پیروزی قاطع آقای ترامپ بر هیلاری کلینتون دموکرات تغییر ساختار دموگرافی و تقسیم عمیق سیاسی و اجتماعی در جامعه آمریکا را نشان داد.

دونالد ترامپ

رای دهندگان سفید پوست کلید کاخ سفید را به آقای ترامپ دادند: اطلاعات نظرسنجی می گوید که آنها 70 درصد از همه رای دهندگان را شکل می دهند، و 58 درصد از آنها در روز سه شنبه به کاندید جمهوری خواه رای دادند.

قسمت اعظم گرفتاری های طبقه کارگر سفید پوست در این انتخابات، که بسیاری از آنها از لحاظ اقتصادی در مضیغه بودند و احساس می کردند که از جنبش حقوق خود در حقوق مدنی، مهاجرت، و دستاوردها در حقوق زنان در طول چند دهه گذشته محروم شده اند.

اما این ایده که رای به ترامپ رای طبقه کارگر به منافع شخصی خود صرف نظر از نژاد پرستی و یا زن ستیزی او بود، خیل ساده لوحانه است. در واقع، بیش از 50 درصد از رای دهندگانی که درآمدی کمتر از 50،000 (40،000 یورو) دارند به خانم کلینتون، رای دادند.

اوباما

همانند تصمیم تاریخی بریتانیایی ها برای خروج از اتحادیه اروپا در ماه ژوئن، دلایل رأی دهندگان آمریکایی به مردی که بسیاری از جمهوری خواهان قدیمی او را به عنوان یک دروغگو و قلدر یاد می کردند به مراتب بسیار پیچیده تر است.

در حالی که احساسات میهن دوستی افراطی بدون شک به مبارزات انتخاباتی ترامپ کمک کرد، عوامل قوی دیگری به مدت چندین دهه وجود داشتند که به آنها توجهی شده بود که نتیجه انتخابات سال 2016 را تحت تاثیر قرار دادند.

ماهیت متغیر اشتغال

بیکاری در کل در در ماه اکتبر در سراسر ایالات متحده به فقط 4.9 درصد کاهش یافت، که نشان دهنده هفتاد و سومین ماه متوالی دستاوردهای کاری برای اقتصاد بود.

اما در حالی که رای طبقه کارگر در غرب میانه "راست بلت" قبلاً به دموکرات ها رای می دادند، خانم کلینتون دو رویداد مبارزات انتخاباتی به مدت چهار روز در میشیگان درست قبل از روز انتخابات برگزار کرد، و با این وجود نتیجه را به آقای ترامپ واگذار کرد.

پیروزی دونالد ترامپ

تحصیلات - یا فقدان آن

همانند خروج بریتانیایی ها از اتحادیه اروپا، سطح تحصیلات مهم ترین عامل در تعیین نحوه رای دادن آمریکایی ها بود.

با وجود ثروت و منابع، ایالات متحده همچنان به عنوان یکی از نادان ترین کشورها در جهان باقی ماند: یک بزرگسال آمریکایی معتقد است که خورشید به دور زمین می چرخد، دو سوم جمعیت آمریکا نمی توانند سه زیر شاخه دولت را نام ببرند، و بیش از نیمی از مردم این کشور نمی دانند که جه حزبی کنترل مجلس نمایندگان و سنا را در اختیار دارد.

سیاستمداری مانند ترامپ - که عدم تجربه در سیاست و ارتش را به عنوان یک دارایی به رخ مردم می کشد - تا حد زیادی رای افرادی را به دست می آورد که در سیستم مدارس آمریکا موفق نشده اند. او ثابت می کند که صرف نظر از اخلاق یا مدارک تحصیلی، تاجر بودن برای موفق شدن کافی است.

ترامپ

افزایش احساس تنفر به دمکرات ها از زمان روی کار آمدن اوباما

پلت فرم عقیدتی آقای ترامپ تکامل ساده احساس تنفر به دمکرات ها از زمان انتخاب باراک اوباما و دولت دموکرات در سال 2008 است.

تعداد بی سابقه ای از رای ها به نامزدهای مستقل گری جانسون و جیل استاین نیز یک شاخص مهم است که رای دهندگان آمریکایی در عمل با سیستم رای گیری دو حزبی که به اندازه کافی عقاید سیاسی شان را منعکس نمی کند مخالف هستند.

حمایت از مظلومان بخشی از ایده آل آمریکایی است

رسانه ها اعلام کردند که آقای ترامپ میلیاردر در این انتخابات ریاست جمهوری به نحوی مظلوم است.

صاحب نظران و مفسران به تندی آقای ترامپ را مورد حمله قرار می دادند او می تواند در برابر نا برابرى ها بجنگد و امریکا را دوباره بزرگ کند.

همیشه حق با آقای ترامپ است، و به این دلیل است که از لحاظ روانشناختی او قانع کننده است

با وجود این واقعیت که آقای ترامپ به خاطر اشتباهات و خطاهای واقعی جلو افتاده است در طول رقابت ریاست جمهوری، اعتماد به نفس اش باعث شد که او همواره پیروز باشد

یک روانشناس دانشگاه استنفورد در ماه اوت به واشنگتن پست گفت: «[حامیان ترامپ] به پویایی، زور، حرکت، لبخند، حالات چهره است که قدرت را انتقال می دهد پاسخ می دهند ... ترامپ این کار را با نیروی بیشتری انجام می دهد. او این کار را با انرژی بیشتر انجام می دهد. انرژی مسری است. "

از طریق تلفیق نیروی شخصیت و سادگی، ایده های پیام رسانی و سیاست پوپولیستی، آقای ترامپ توانست رای افرادی را به دست آورد که به او توجهی نداشتند.