گزیده‌ای از سخنرانی روز جمعه ترامپ ! + فیلم

آزادی تمام زندانیان سیاسی، آزادی بیان و تجمعات و احزاب، و انتخابات آزاد تحت نظارت بین‌المللی، شروط ترامپ برای برداشتن تحریم‌های کوبا

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱۴٫۹ MB) webm (۵٫۰ MB)

گزیده‌ای از سخنرانی روز جمعه (۱۶ جون-۲۶ خرداد) "دانلد ترامپ" رییس‌جمهور امریکا در جمع کوبایی‌های تبعیدی در شهر میامی ایالت فلوریدا

امروز در این مکان، تبعیدی‌ها و مخالفانی هستند که شاهد نابودی یک کشور توسط کمونیسم بوده‌اند. همان‌طور که کمونیسم هر کدام از کشورهایی را که رفته، ویران کرده است.

 اما ما دیگر در مقابل سرکوب‌گری کمونیسم ساکت نخواهیم ماند. حالا که من رییس‌جمهور شما هستم، امریکا جنایات رژیم کاسترو را آشکار خواهد کرد و در کنار مردم کوبا در مبارزه‌شان برای آزادی خواهد ایستاد.

 ما می‌دانیم که آزادی در منطقه ما، در کوبا یا ونزوئلا، و داشتن آینده‌ای که در آن، مردم همه کشورها بتوانند رویاهای‌شان را زندگی کنند، به نفع امریکا است.

برای نزدیک به شش دهه، مردم کوبا تحت سلطه کمونیسم رنج کشیده‌اند. امروز همان کسانی به کوبا حکومت می‌کنند که ده‌ها هزار نفر از شهروندان این کشور را کشته‌اند و به دنبال گسترش ایدئولوژی سرکوب‌گر و شکست‌خورده خود به سراسر منطقه ما بوده‌اند.

دولت من، هرگز چشمش را به آنچه رژیم کاسترو کرده نمی‌بندد. ما می‌دانیم که چه می‌گذرد و آن را در ذهن‌مان نگه می‌داریم.

سیاستی که به توافق وحشتناک و نادرست دولت اوباما با رژیم کاسترو منجر شد، قابل درک نیست. البته باید بگویید توافق ایران هم خیلی بد بود.

به گزارش نوداد، کاهش محدودیت سفر و تجارت دولت قبل امریکا با کوبا به مردم این کشور کمک نکرده بلکه رژیم را قدرتمندتر کرده است. سود سرمایه‌گذاری و توریسم، مستقیما به جیب ارتش رفته است. رژیم پول را می‌گیرد و مالک صنایع می‌شود. نتیجه اقدامات دولت قبل، فقط سرکوب بیشتر بوده و منجر به فشار بیشتر بر جنبش صلح‌آمیز دمکراتیک کوبایی‌ها شده است.

 من توافق کاملا یک‌طرفه دولت پیشین با کوبا را لغو می‌کنم. من همان‌طور که وعده داده بودم، امروز یک سیاست جدید در قبال کوبا را اعلام می‌کنم.

 ما در سیاست جدید، به دنبال توافقی خیلی بهتر به نفع مردم کوبا و ایالات متحده امریکا هستیم. ما نمی‌خواهیم دلار امریکا پشتیبان یک انحصار نظامی شود که مردم کوبا را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهد.

ما تحریم‌ها علیه رژیم کوبا را بر نخواهیم داشت تا زمانی که تمام زندانیان سیاسی این کشور آزاد شوند؛ آزادی بیان و اجتماعات مورد احترام واقع شود؛ همه احزاب سیاسی قانونی شوند؛ و انتخابات آزاد با نظارت بین‌المللی برگزار شود.

 خطاب به حکومت کوبا می‌گویم: به آزار مخالفان پایان دهید. زندانیان سیاسی را آزاد کنید و زندانی کردن مردم بی‌گناه را متوقف کنید. آزادی‌های سیاسی و اقتصادی را بپذیرید.