از آنکارا تا استانبول

اولین تظاهرات ده ها هزار نفری علیه اردوغان بعد از کودتا ! + فیلم و عکس ها

راهپیمایی دهها هزار نفری مردم ترکیه علیه اردوغان بیش از ۱۰ روز است که از آنکارا تا استانبول ادامه دارد و پایه های دیکاتوری اردوغان را ضعیف‌تر کرده است.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۳٫۶ MB) webm (۸۷۸٫۰ KB)

دهها هزار نفر از مردم ترکیه راهپیمایی خود را در اعتراض به سیاست های توسعه طلبانه دولت این کشور از شهر آنکارا به سوی استانبول آغاز کردند.

به گزارش نوداد، راهپیمایی «عدالت» در اعتراض به دستگیری یکی از نمایندگان مخالف دولت در پارلمان ترکیه، آغاز شد و اکنون به اعتراضی بی سابقه علیه دولت ترکیه تبدیل شده است. دولت اردوغان به تضعیف دموکراسی در ترکیه متهم شده است. دهها هزار نفر با پیوستن به راهپیمایی «عدالت» در حال طی کردن مسیر 450 کیلومتری آنکارا تا استانبول هستند. 

تظاهرات علیه اردوغان

کمال قلیچدار اوغلو 68 ساله رهبر حزب جمهوری خلق ترکیه، راهپیمایی خود را به همراه جمعی از معترضان به بازداشت «انیس بربر اوغلو» به اتهام جاسوسی آغاز کرد. «انیس بربر اوغلو» دو هفته پیش به اتهام افشاء و انتشار گزارش های محرمانه در خصوص ارسال محموله های نظامی از طرف سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) برای گروه های تروریستی در سوریه دراستانبول دستگیر و به 25 سال زندان محکوم شد. «مراد ارگون» وکیل انیس بربراوغلو در واکنش به صدور حکم زندان وی گفت ، بربراوغلو سالها ضد «فتح الله گولن» مبارزه کرده اما شرم آور است که موکلش را به اتهام ارتباط با گروه گولن دستگیر می کنند. 


حزب جمهوری خلق ترکیه (ج.ح.پ) با 132 کرسی دومین حزب مهم ترکیه و منتقد حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه است.