شعارهای انحرافی و گستاخانه ضدایرانی در راهپیمایی امروز باکو ! + فیلم

در راهپیمایی امروز باکو که در ارتباط با فضاسازی حول محور کشته شدن یک کودک در روستای آلخانلی ناحیه فیضولی برگزار شد، شعار «روس-فارس-ارمنی - بونلار تورکون دشمنی» (روس،فارس و ارمنی دشمن ما هستند) سر داده شد ! این در حالی است که این اتفاق به هیچ عنوان ارتباطی به کشور عزیزمان ایران نداشت.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۱
لینک های دانلود: mp4 (۳٫۵ MB) webm (۸۸۴٫۲ KB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) «آلیک» - پایگاه اینترنتی "Razm.info" نقشه ای را منتشر کرده است که در آن استقرار مواضع نظامی ارتش جمهوری آذربایجان در مناطق مسکونی و سپس استفاده از آن ها جهت انجام عملیات نظامی علیه نیروهای ارمنی کاملا مشهود است.

نقشه

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیدبان ارمنستان، خبرگزاری «آرمن پرس» در ادامه اقدامات تحریک آمیزی که از بامداد روز سه شنبه (4 ژوئیه) از سوی نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان علیه نیروهای ارمنی آغاز شده بود، نیروهای آذربایجان اقدام به گلوله باران مقر فرماندهی یکی از یگان های ارتش دفاعی جمهوری آرتساخ (قره باغ) از مواضع نظامی مستقر در روستای «آلخانلی» منطقه فیضولی کردند. ارتش دفاعی جمهوری آرتساخ (قره باغ) نیز در واکنش به این اقدام نیروهای آذری اقدام به گلوله باران متقابل مواضع نظامی ارتش جمهوری آذربایجان مستقر در این روستا کرد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای از کشته شدن دو شهروند غیرنظامی و زخمی شدن یک نفر دیگر در نتیجه این گلوله باران خبر داد.

لازم به یادآوری است که ارتش جمهوری آذربایجان پیش از این نیز اقدامات تحریک آمیزی از این منطقه علیه نیروهای ارمنی انجام داده است. به عنوان نمونه در سال 2015 میلادی نیز ارتش دفاعی جمهوری آرتساخ (قره باغ) به گلوله باران مواضع خود از روستای «آلخانلی» پاسخ داده است. 

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در حالی کشته شدن دو شهروند غیرنظامی خود در درگیری اخیر را بهانه ای برای تبلیغات منفی علیه نیروهای ارمنی قرار داده است، که نیروهای نظامی این کشور در درگیری نظامی اوایل ماه آوریل سال 2016 میلادی چندین شهروند غیرنظامی و سالمند ارمنی را به طرز فجیعی کشته و همچنین با بریدن سر سربازان ارمنی مرتکب شنیع ترین جنایت جنگی شدند.