هولوکاست واقعی در آسیای جنوب شرقی و سکوت آنگ سان سوچی !

آنگ سان سوچی نخست وزیر غرب‌گرای میانمار که در قبال قتل‌عام مسلمانان روهینگیا میانمار سکوت کرده، توهم نظریات فمینیستی و حقوق بشری در سیاست را اثبات کرد!

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱۶٫۱ MB) webm (۸٫۱ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) یانگی لی، گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در میانمار (برمه)، از «آنگ سانگ سوچی» که در عمل رهبری این کشور را برعهده دارد، انتقاد کرده و گفته است که خانم سوچی از اقلیت مسلمانان روهینگیا حمایت نکرده است.

مقامات سازمان ملل متحد می گویند که در طول ۱۰ روز گذشته ۸۷ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا که خانه‌هایشان به آتش کشیده شده، از کشور گریخته و به بنگلادش فرار کرده‌اند.

خانم لی گفت: 

موقعیت دشوار خانم سوچی را درک می‌کند اما در عین حال تاکید کرده است که خانم سوچی خشونت‌ها علیه اقلیت روهینگیا را محکوم نکرده است. سخت است که بتوان ادعای نظامیان میانمار را مبنی بر اینکه مسلمانان روهینگیا خود خانه‌های خود را آتش زده‌اند، باور کرد. 

پیشتر یک هیئت تحقیق بین‌المللی از دولت میانمار خواست محدودیت‌‌هایی را که علیه اقلیت مسلمان راخین در آن کشور وضع کرده است، لغو کند.

این هیئت، که سرپرستی آن را کوفی عنان، دبیرکل پیشین سازمان ملل برعهده دارد، گفته است که دولت میانمار باید به مسلمانان ایالت راخین - یا روهینگا - آزادی جابجایی در داخل خاک کشور را بدهد و شرایطی را برای اعطای شهروندی به آنان فراهم آورد. هیئت بین‌المللی گفته است که مسلمانان راخین بزرگ‌ترین گروه قومی فاقد شهروندی در جهان هستند. 

ایالت راخین در غرب این کشور واقع شده و بخشی از جمعیت آن مانند اکثر مردم میانمار بودایی و بخشی دیگر مسلمان هستند. مقامات میانمار می‌گویند:

مسلمانان راخین - موسوم به روهینگیا - از خارج از میانمار به این ایالت مهاجرت کرده‌اند و تابعیت این کشور را ندارند. هیچ کشور دیگری نیز آنان را شهروند خود نمی‌داند.

در سال ۲۰۱۲ بین راخین‌های بودایی و مسلمان درگیریهای خشونت‌آمیز روی داد که تلفاتی نیز برجای گذاشت. بعضی از تندروهای بودایی گفته بودند که به زودی مسلمانان به گروه اکثریت در این استان تبدیل خواهند شد و باید از میانمار خارج شوند. نحوه برخورد با مسلمانان راخین با انتقاد و اعتراض بین‌المللی از جمله از سوی بعضی کشورهای اسلامی مواجه بوده است. 
همرسانی نوشتار: